SUPER LAST MINUTE Одмор во Сандански, Бугарија - Семеен хотел Ботаника

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Апарт Хотел Медите, СанданскиАпарт хотел Медите ***е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2338 денари (38 €) - 50% = 1169 денари (19 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера во новоотворената таверна "СОФРА" со музика во живо
 • Користење на внатрешен базен на СПА хотел Медите
 • Користење на сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Бесплатен превоз до градот /по возен ред/
 • Надворешен паркинг

Забелешка: Апарт Хотел Медите 3 *** се наоѓа на околу 40 метри од Спа хотел Медите 4 ****.
Сите дополнителни услуги се предлагаат во Спа хотел Медите 4 ****.

Апарт Хотелот располага со ресторан со 80 места, кој нуди медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча со 180 места. Комплексот располага со три конференциски сали: една со 30места, една со капацитет 200места и една сала со 10 места, сите  со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Доплата за датуми 25 и 26 декември – 5 € на човек
 • Доплата за стан – 7.5 € на човек за двата хотелот
 • Дете до 5 год. се сместува бесплатно / без вклучена вечера /
 • Дете од 5 до 12 г на дополнително легло - 10  € со вклучена вечера
 • Возрасен на дополнително легло - 25 лв со вклучена вечера
 • Период на сместување: од 24 до 30 декември 2016г.
 • Понудата важи до исцрпување на промотивните соби за двата хотелот / 15 простории во СПА Хотел Медите 4 * и 20 простории во Апарт хотел Медите 3 * /. При исцрпување на слободните места во таверната, вечерите ќе се организираат во ресторан Медите.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ****** 
Email: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Апарт Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.12.2015 до 30.12.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.