Нова активна понуда од СПА Хотел Селект - Велинград:

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок, ручек и вечера + СПА во Хотел Селект****, Велинград

Простанало време:
Цена: 1738ден.

СПА одмор на база All Inclusive во Велинград - СПА Хотел Селект - Велинград

Еднодневен делничен пакет за двајца на база All Inclusive Light + Fish Spa во Хотел Селект****, ВелинградПодарете си незаборавен планински одмор во тивкиот комфор на прекрасните Родопи. Уникатниот СПА Хотел "Селект" се наоѓа над урбаниот дел на градот Велинград - СПА центарот на Балканот. Хотелот има прекрасен панорамски поглед на градот и опкружен ѐ со вечно зелени борови шуми. Одлично место како за одмор, така и за одржување на семинари и конференции, хотелот располага со 3 конференциски сали и 1 ВИП сала. Луксузен ресторан на 2 спрата, виенски салон, пура бар, лоби бар, пијано бар, куглана, миниголф, 2 тениски игралишта и др. Во хотелот се користи минерална вода од изворите на Велинград вклучувајќи го и базенот, кој е полн со топла минерална вода. На располагање на гостите на хотелот се исто така ресторан, лоби бар, Виенска слаткарница, ноќен бар, пијано бар и пура бар.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 6067 денари (98 €) - 50% = 3034 денари (49 €)

(Важи за сместување од Недела до Четврток)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Подарок: Fish SPA терапија на стапала со рипка Гара Руфа (5 мин.) за секој редовно сместен гостин
 • Минерален базен со полу-олимписки димензии со минерална вода, детски минерален базен, две минерални џакузи
 • Користење на надворешен детски АКВАПАРК - базен со минерална вода и 5 лизгалки (отворен од 15.04.2016 год.)
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Ароматична Парна бања
 • Леден туш
 • Туш на задоволство
 • Зона за релаксација со топли лежалки
 • Интернет Wi-Fi
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

* Исхраната на база All Inglusive Light вклучува:

Од 8:00 до 10:00 часот - Појадок на шведска маса
Од 12:00 до 13:30 часот - Ручек на шведска маса
Од 15:00 до 16:00 часот - Попладневна ужина
Од 19:00 до 21:00 часот - Вечера на шведска маса + бугарски алкохолни пијалоци (водка, ракија), минерална вода

На располагање на гостите на хотелот се исто клима уред во собата, детско катче, бесплатен безжичен интернет, подземен и надземна паркинг, рум сервис, интернет сала, авто перална, продавници, фризерски салон, перална, хемиско чистење, фотокопир и факс услуги.


СПА Хотел Селект располага со 77 простории за сместување, од кои 47 стандардни соби/ 14 соби со два посебни кревети, 33 соби со спална, 29 луксузни соби / 19 со два посебни кревети, 10 спални и 1 ВИП апартман. 19 од луксузните соби имаат трет дополнителен единечен кревет / + софа фотеља, а во бањите - туш / туш кабина или када.
Комфорните хотелски соби во хотелот се опремени со: Широкопојасен кабелски интернет,
LCD TV со сателитски канали, минибар, директна телефонска линија, системи за електронско заклучување, противпожарен систем, паник копче при потреба. Повеќето од собите во хотелот се со тераса.
Спа центарот на хотел Селект ги покрива стандардите за дизајн и квалитет според барањата за 4 ѕвезден спа хотел и нуди сеопфатна грижа за обновување на телото и релаксација. Опремата на спа центарот е најсовремена и вклучува базен со полуолимписки димензии полн со минерална вода, детски минерален базен, џакузи на отворено, туш на задоволство, соба за релаксација со топли кревети, лакониум, руска бања, амам и солариум. Предавајќи се на задоволството од професионалните услуги понудени во спа центарот на хотелот Селект Вие ќе имате можност да избирате меѓу широк избор на терапии како хидроминерални терапии со ароматични масла и термални соли, класичин и лековити масажи, терапии со медицинска козметика, чоколадна и геотермална терапија, широдхара и ориенталскии пилинг со пенлива масажа.

За луѓето кои го сакаат спортот или само за забава на гостите хотелот располага со богата спортска база вклучувајќи  куглана, терени за тенис, мини голф, одбојка на плажа, плажен бадминтон, велосипеди и ATV.

СПА Хотел Селект има ресторан на два спрата со градина, незаборавен поглед и луксузна ВИП сала, лоби бар со тераса, Пури бар, Бар - базен и Пијано бар. Ресторан "Селект" – Луксузен амбиент, префинета  кујна, соодветна услуга, сето ова можете да го почувствувате единствено посетувајќи го ресторанот кон СПА Хотел Селект.
Со традиционалната бугарска и европска кујна ресторанот ќе ги задоволи дури и најпрефинетите и капризни вкусови. Капацитетот на ресторанот е 150 места, а во текот на топлите месеци можете да се восхитувате на неверојатната глетка од нашата отворена тераса.
ВИП Ресторанот е Вашето местото, ако сакате да се почувствувате специјално, во интимна атмостфера, само вие со пријатели или едноставно на роматична вечера. (30 места)                 Скара + Веранда - во текот на летото и топлите месеци од годината можете да уживате во прекрасен поглед, вкусна скара и тематски вечери. (70 места) Лоби бар - богата разновидност од пијалаци и десерти во пријатна атмосфера (40 места).
Турско кафе на песок - вистинско турско кафе се служи во градината на СПА Хотел Селект.
Бар- базен- за практичноста на гостите СПА хотел Селект располага со Бар до базенот, кој нуди свежо исцедени сокови и коктели. (20 места).
Пијано бар - еден незаборавен финиш на вечерта со релаксирачка музика или Караоке во ретро стил. (60 места).
Конференциска сала Чепино има капацитет од 70 места и располага со озвучување и флип чарт. Конференциска сала Родопи е технички опремена со екран, озвучување, мултимедија, флип чарт и безжичен интернет. Салата нуди капацитет од 150 места.
Спа хотел Селект Велинград располага уште со VIP конференциска сала и 3 други конференциски сали за реализација на бизнис состаноци, конференции, корпоративни обуки и други. Сите конференциски сали се климатизирани и имаат можност да бидат аранжирани според потребите за конкретен настан. Конференциска сала 1 е опремена со безжичен интернет и флип чарт и има капацитет од 42 места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 год. возраст плаќаат 10 € на ден за ноќевање и исхрана на база All Inclusive Light.
 • Деца над 12 години или трет возрасен плаќаат фиксна цена од 24 € на база All Inclusive Light.
 • Максималното сместување во двоjна соба е двајца возрасни и две деца.
 • Валидност на ваучер: од 13 април до 31 мај 2016 година.
 • Понудата не важи за првомајските и Велигденските празници.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на тел: +359 888/84 86 60; +359 882/25 55 25; +359 885/88 88 00; или е-mail: spahotelselect@abv.bg.
 • И потврда на резервацијата по купување на ваучер, така што ќе го издиктирате кодот на ваучерот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Селект - Велинград

СПА Хотел Селект****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Еделвајс №5
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******

Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: SPA Hotel Select
Website: www.spahotelselect.com

ВИП Понудата е предоставена од нашот партнер - СПА Хотел Селект****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.04.2016 до 31.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.