Нова активна понуда од Хотел Џоголанова куќа:

Еднодневен делничен или дводневен викенд пакет во Хотел Џоголанова куќа**, Копривштица

Простанало време:
Цена: 806ден.

Одмор во Копривштица Бугарија - Хотел Џоголанова куќа

Еднодневен делничен или дводневен викенд пакетво Хотел Џоголанова куќа**, КопривштицаХотел "Џоголанова куќа" – во Копривштица е со категорија 2 ѕвезди. Основниот капацитет на хотелот е 24 гости.

Копривштица е мало туристичкото гратче со препознатлива преродбенаска архитектура лоцирано во Средна Гора по течението на р. Тополница, е извонреден и уникатен историски резерват. Оддалечено е на околу 100 км од Софија. Со своите калдрмени улици, со бојадисаните во светли бои куќи со пространи чардаци и големи стреи, и високопланинска природа, местото плени со својата неповторливост.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 806 денари (13 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1738 денари (28 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет

Апартман и пентхаус – со капацитет по 2 лица - спална; Десет двокреветни соби со по две легла. Капацитетот со дополнителните кревети е 38 гости. – Апартман - 2 лица (кревет на растегнување-спална); - пентхаус - 2 лица (кревет на растегнување-спална); - Двокреветни соби (фотелја на растегнување- удобна за деца до 15 години): - Осум соби со по 1 кревет; - Една соба со 2 кревети.
Во секоја соба има телевизор, купатило, бесплатен безжичен интернет.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 2.99 год. се сместува бесплатно
 • За сместување на дете над 3 год. или трет возрасен на дополнително легло се доплаќа на рецепција 5 €, на база ноќевање.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 13 август до 30 септември 20200 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација во хотелот пред купување на ваучер, на телефон: +359 888/55 09 96.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Џоголанова куќа

2077, Копривштица, Р. Бугарија
Bул. “Х. Н. Палавеев” № 89
Тел: ******
Email: mailkopri_dk@abv.bg
Website: www.kopri-dk.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел „Џоголанова куќа”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.08.2020 до 30.09.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.