Нова активна понуда од Хотел Balkan Jewel Resort:

Дводневен или тридневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, Разлог

Простанало време:
Цена: 3760ден.

Зимски одмор во Разлог, Бугарија - Хотел Balkan Jewel Resort

Еднодневен пакет со појадок во студио или апартман во Balkan Jewel Resort, РазлогBalkan Jewel Resort е единствениот хотел во Бугарија, кој е дел од светски позната трговска марка за туризам и рекреација Diamond Resorts International ® која гарантира квалитетна услуга и една од најголемите туристички компании во светот, со повеќе од 200 одморалиштето и над 27000 кревети за гости во 28 земји.

Ако барате убаво и мирно место за долгоочекуваниот и  заслужен одмор, Balkan Jewel Resort Ви стои  на располагање. Четириѕвездниот  комплекс се наоѓа во Разлошката  котлина која е опкружена од трите најубави планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите. На југ комплексот граничи со терените на Пирин голф-дизајнирани  легендарниот голф играч  Ian Woosnam. Стратешкото располагање на Balkan Jewel Resort и неговата близина до Банско го претвора во посакуваната целогодишна дестинација за активен одмор, авантури, рекреација, семеен одмор или место за водење бизнис настани.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1896 денари (30 €)- 50% = 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Пинг понг и маса за билјард 
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2149 денари (34  €) - 50% = 1074 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Пинг понг и билјард маса
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

Комплексот располага со 160 пространи и модерно опремени студиа, еднокреветни  и двокреветни  апартмани (вклучувајќи и апартман за лица со хендикеп) со комплетно опремена кујна, балкон, подно греење, кабловска TV, бесплатен интернет, сеф и телефон. Сите заеднички делови во комплексот се достапни за лицата со хендикеп.

Вашата релаксација е исклучително важна за нас. Покрај пријатна атмосфера и спокојство во подножјето на Пирин планина ние нудиме и избор на СПА процедури со кои можете да се опуштите. Можете да ги комбинирате овие процедури со бесплатна посета на фитнес, сауна, парна бања или  зоната  за релаксација. Преку  лето на располагање е и надворешниот  базен и летна бавча од која се открива  неверојатен поглед кон Пирин планина и терените  за голф.

Кај нас ќе најдете пријатни места  за игра и забава, како за возрасни така и за деца - тенис и билјард маса, фудбал на маса, детско катче и игралиште. Располагаме со удобна сала за конференции, состаноци и настани на вашиот избор. Во ресторан ќе ве пречека вкусно и добро обучен  тим кој ќе ви понуди различни вкусни јадења од традиционалната бугарска и интернационална кујна (вклучувајќи и италијанска паста) и лимитирана селекција од бугарски вина, која ќе ги задоволи секој префинет вкус.

За да обезбеди удобност на своите гости Balkan Jewel Resort нуди бесплатен редовен транаспорт до терените на  Пирин Голф, до Разлог  и почетна станица на жичарницата во Банско. Можеме да организираме еднодневни екскурзии до атракции во регионот и подалеку, незаборавни искуства како рафтинг, посети на пештери, јавање, риболов, Пејнтбол, излети  во планината, планински тури, планински велосипедизам, ATV и оф роуд излети, туристички летови со Делтапланер, лекции по скијање  и голф и др.
Среќни сме да ви посакаме добредојде  како наши гости!

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување во студио или апартман / не важи за поединечно сместување /при минимум две ноќевања.
 • Дете до 2.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучен појадок.
 • Дете од 3 - 11.99 години на дополнително легло - доплата од 2.5 € на ден со вклучен појадок.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло - доплата од 5 € на ден со вклучени појадок.
 • Валидност на ваучер: од 04 јануари до 30 март 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. На рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ БЕЗ ПЕНАЛИ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Balkan Jewel Resort

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.01.2016 до 30.03.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.