Одмор за двајца во Рибарица - Ан Костина

Пакети за двајца со појадок во ан Костина, Рибарица

Пакети за двајца со појадок во ан Костина, Рибарица

Изберете пакет

Еднодневен пакет за двајца со појадок во ан Костина, Рибарица

Цена: 1548 ден.
Купете

Дводневен пакет за двајца со појадок во ан Костина, Рибарица

Цена: 3002 ден.
Купете
Валидност 03.08.2020 - 20.12.2020
Цена на човек/ден 774.2 - 750.5 ден.ден/ човек
Местоположба Рибарица
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 11.99 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Валидност на ваучер: од 04 август до 20 декември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 878/12 15 25.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 878/12 15 25.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Општина Тетевен, Р. Бугарија
С. Рибарица
Ул. Захари Стојанов 1А

Моб: +359 878/ 12 15 25
E-mail: han_kostina@abv.bg
 
ВИП Понудата е обезбедена од 
Хан Костина, Рибарица!

Пакети за двајца со појадок во ан Костина, Рибарица

Изберете пакет

Еднодневен пакет за двајца со појадок во ан Костина, Рибарица

Цена: 1548 ден.
Купете

Дводневен пакет за двајца со појадок во ан Костина, Рибарица

Цена: 3002 ден.
Купете
Валидност 03.08.2020 - 20.12.2020
Цена на човек/ден 774.2 - 750.5 ден.ден/ човек
Местоположба Рибарица
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 11.99 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Валидност на ваучер: од 04 август до 20 декември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 878/12 15 25.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 878/12 15 25.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Општина Тетевен, Р. Бугарија
С. Рибарица
Ул. Захари Стојанов 1А

Моб: +359 878/ 12 15 25
E-mail: han_kostina@abv.bg
 
ВИП Понудата е обезбедена од 
Хан Костина, Рибарица!

Ан „Костина” се состои од 2 куќи и се наоѓа на 2 км. од центарот на планинскиот село Рибарица. Анот  се наоѓа само на 30 метри од раскрсницата на патот за споменикот на Георги Бенковски и „крвавото кладенче”.
 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1548 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3002 денари (48 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Ан „Костина”  е двокатна зграда која им нуди на своите гости сместување во шест комфорни двокреветни соби. Сите соби се опремени со плакар, ноќно шкафче, 2 масички креветите, 2 столици, телевизор со кабловска телевизија, бања и санитарен јазол, базен за разладување во летните горештини.
Забава:
Ан „Костина” е идеална почетна точка за излети, планински тури  и екскурзии до мноштвото планинарски доможи, еко патеки, прошетки крај реката по улица “Крајречна” лоцирана во зоната за рекреација село Рибарица. Место на загунувањето  на револуционерот Георги Бенковски и легендарното “крваво кладенче” се наоѓаат само на 2 километри од Ан „Костина”.
Исхрана  во Ан "Костина":
Ан "Костина"располага со Меана која на ресторански принцип  за удобноста на своите гости.
Местоположба:
Од 1963 година Рибарица е прогласено за планинско климатско одморалиште и пречекува над 6 000 туристи  секое лето. Во селото се чуваат националните традиции и се слават месните обичаи и  празници.
Најголемата атракција на Рибарица е биосферскиот резерват "Царичина", вклучен во светската мрежа на резервати на биосферата. Името на резерватот е поврзано со чудната легенда за царската ќерка Тамара, излекувана од болест со магијата на огнено црвено омајниче-цвеќе што рибарчани и до денес го нарекуваат "царичина". Од селото започнуваат  и туристичките  патеки за сртот  на Стара Планина и врв Вежен, каде поминува Европскиот туристички рута Е-3. Во Рибарица е една од локалните канцеларии на Дирекцијата Национален парк "Централен Балкан". Од Рибарица удобни туристички патеки водат и до двата соседни на Царичина резервати "Боатин" на југозапад и "Козја стена"  на југоисток. Селото неслучајно го носи името Рибарица, а бронзената фигура на Рибарчето - симболот на одморалиштето, се гледа на една карпа десно од патот уште на влегување во селото. Од тука најбрзо се стигнува до планинарските  домови-  "Георги Бенковски", "Ехо" и "Вежен. Вистински рај за орнитолозите претставува заштитената месност "Црниот ‘рт", каде што може да се набљудува огромна разновидност на птици.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 11.99 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Валидност на ваучер: од 04 август до 20 декември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 878/12 15 25.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 878/12 15 25.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Ан Костина

Општина Тетевен, Р. Бугарија
С. Рибарица
Ул. Захари Стојанов 1А

Моб: +359 878/ 12 15 25
E-mail: han_kostina@abv.bg
 
ВИП Понудата е обезбедена од 
Хан Костина, Рибарица!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.08.2020 до 20.12.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.