Летна релаксација во Сандански - Свети Врач, Сандански

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен и џакузи во Свети Врач***, СанданскиХотелски комплекс "Свети Врач" е лоциран на територијата на општина Сандански (југозападна Бугарија).
Комплекс "Свети Врач" се наоѓа на 5 километри од  Сандански, лоциран на површина од 430 хектари. Комплексот е поранешна владина резиденција, моментално претворенa во хотел. Опкружена е од убав парк и уникатна ботаничка градина со над 200 ретки растителни видови и вештачко езеро меѓу атмосфера на мир и тишина.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1327 денари (21 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Бесплатно користење на џакузи со минерална вода
 • Паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1390 денари (22 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање двокреветна луксузна соба 
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Бесплатно користење на џакузи со минерална вода
 • Паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1517 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Бесплатно користење на џакузи со минерална вода
 • Паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

Непосредната  близина на комплексот до минералните извори на гр. Сандански е од големо значење, бидејќи благодарение на овој факт хотелите во комплексот располагаат со минерална вода во секоја соба. Минералната вода на Сандански помага лекувањето на: болести на локомоторниот апарат, периферниот нервен систем, респираторниот систем, кожно-алергиски заболувања, пост-трауматски состојби и др.

Триѕвездниот хотел "Свети Врач" располага со:
Претседателски апартман /650кв.м/ - пет спални, со посебен санитарен јазол, конференциска сала, трпезарија, дневна соба, работна соба, камин. Од терасата на претседателската апартман се открива прекрасна глетка кон планините Пирин и Беласица;
2 потпретседателски апартмани / по 350 кв.м. /. Секој апартман има три спални со посебен санитарен јазол, дневна соба и дневна; 10 стандардни апартмани и 7 двокреветни соби.
Секоја соба располага со када, клима, кабелска телевизија, фрижидер со мини бар, телефон, тераса со панорамски поглед кон паркот и градот Сандански.
Хотелот "Свети Врач" располага со две сали со капацитет 30-60 лица.

Дополнително на располагање за нашите гости, хотелот нуди:

Ресторантски дел: Основен ресторан - внатрешен дел и тераса - 90 места; Дневен бар - 40 места; Бар Базен - 30 места; Рум-сервис.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој може да купи неограничен број ваучери во зависност од саканиот број ноќевања.
 • Еден ваучер е за еден човек на ден, сместен во просторија по избор.
 • Капацитет на просториите: двокреветна соба 2 + 1, двокреветна луксузна соба 2 + 1, апартман 2 + 2.
 • Деца до 5 години се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • Деца од 5 до 12 години, без оглед на типот на просторија доплата од 11 € на ден.
 • Деца над 12 години и трет возрасен  - 16 € на ден.
 • Доплата за единечно сместување за секој тип соба 10 .
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучер: 01 јули до 01 септември 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 746/38625, +359 746/38626, +359 889/89 84 90 и +359 887/59 90 57
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Свети Врач, Сандански

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Тел: +359 746/38625 и +359 746/38626
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Е-mail: spartaktours@abv.bg
Website: www.svetivrach.com

ВИП Понудата е обезбедена од резиденција Свети Врач

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.06.2016 до 01.09.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.