Летен одмор на Црно море во Сончев брег - Хотел Венера, Сончев брег

Еднодневен пакет со појадок во двокреветна соба или апартман во Хотел Венера, Сончев брегМеѓу најголемите на бугарското крајбрежје на Црното Море, комплексот Венера нуди на гостите прекрасни услови за одмор и забава. Лоциран на 65 метри од плажите на Црното море, во центарот на Сончев Брег, хотел Венера за своите гости предлага комфорна атмосфера и прекрасни услуги кои предиспонираат кон вистински одмор и добро расположение.

На Ваше располагање се голем базен со џакузи, во кој може да се релаксираат во прегратките на свежата вода, пиејќи леден осфежуваќки пијалок под топлите зраци на сонцето. Може да уживате и во пријатна масажа.За помалите има детски базен. Гостите можат да користат безбеден паркинг, бесплатен инернет, сеф на рецепција, перење и пеглање, масажи и фризерски салон.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1264 денари (20 €)- 50% = 632 денари (1310 €)
Важи за сместување од 
01 до 30 септември
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден  појадок
 • Користење на базен, чадор и лежалки
 • Интернет - wi-fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1896 денари (30 €)- 50% = 948 денари (15 €)
Важи за сместување од 
01 до 30 септември
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во луксузна соба или апартман
 • Еден појадок
 • Користење на базен, чадор и лежалки
 • Интернет - wi-fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2212 денари (36 €)- 50% = 1106 денари (18 €)
Важи за сместување од 01 јули до 31 август
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден  појадок
 • Користење на базен, чадор и лежалки
 • Интернет - wi-fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2844 денари (46 €)- 50% = 1422 денари (23 €)
Важи за сместување од 01 јули до 31 август
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во луксузна соба или апартман
 • Еден појадок
 • Користење на базен, чадор и лежалки
 • Интернет - wi-fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

Хотелот поседува пространа и добро одржувани градина во која може да се прошетате или едноставно да  релаксирате на свежина.

Хотелскиот дел се состои од 31 двокреветни соби во главниот кампус, 21 луксузни соби со веранди лоцирани во градината, кои создаваат атмосфера и услови за прекрасен одмор.
Сите соби се опремени со: тераса, бања, фен, клима уред, телевизор, телефон со директна врска до секоја точка на светот, фрижидер.

Ви нудиме и 8 апартмани со прекрасна панорама, луксузно мебелирани, опремени со ТВ, клима, фрижидер и телефон, фен, хотелот располага со 4 локали:
бар и скара
коктел бар
скара  - ресторан
кинески ресторан
Во нив ќе најдете пријатна атмосфера и врвни јадења, како од бугарската, така и од интернационалната кујна, приготвени од мајстори готвачи, а нашите високо квалифицирани бармени ќе Ви направат врвен коктел за Вашето расположение.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете под 2 години се сместува бесплатно.
 • Дете од 2 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна соба со двајца возрасни - бесплатно.
 • Дете од 2 до 11.99 години на редовно легло - 50% попуст од цената на редовното легло.
 • При сместување на две деца од 2 до 11,99 години со еден возрасен во двокреветна соба или апартман - првото дете користи 50% попуст од цената на ред. кревет, а второто се сместува бесплатно.
 • Возрасен - на дополнително легло во двокреветна соба плаќа 80% од цената на избраниот пакет.
 • Доплата за вечера на сет-мени – 7.5 € на човек
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 30 септември 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација во хотелот пред купување на ваучер, на телефон: +359 554 2 24 60.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Венера, Сончев брег

Хотел Венера
Сончев брег, Р. Бугарија

Тел: 0******
E-mail: venushotel@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Венера, Сончев брег

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.07.2018 до 30.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.