All inclusive на Црно море во Созопол - Хотел Laguna beach Resort & SPA– Созопол

Еднодневен пакет за двајца на база All Inclusive + базен и бонус масажа во Хотел Laguna beach****, СозополХотелот Laguna beach - Созопол има категорија 4 ѕвездички. Лоциран во живописно место меѓу мала рекичка и Црно море, на 15.000 кв. Метри.

Зградата на морскиот хотел е изграден во заливот Златна рипка и е опкружен со зелени површини со над 35 различни вида тропски дрвја. Во хотелот има олеснет пристап за лицата со посебни потреби - исто во рестораните, во градините и во лифтовите.
Единствен по своја замисла, Laguna beach SPA е составен од два дела. Половина од комплексот е во форма на апартмани за одмор, другата половина е во сопственост на инвеститорот и се користи како хотел.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4140 денари (67 €)
ВИП ваучери за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Спа пакетот вклучува: внатрешен загреан базен со џакузи, сауна, парна бања, соба за релаксација
 • Користење на надворешен базен, чадори, лежалки и душеци околу базенот (до исцрпување на количините), крпи за плажа (со депозит)
 • Бесплатно користење на: фитнес, безжичен / кабелски интернет на територијата на комплексот, сеф
 • Обезбедуван паркинг
 • Рано сместување од 10:00 и подоцна напуштање до 16:00 часот. (со претходна нарачка)
 • Бонус од хотелот: 15 минути делумна масажа на грб за секој возрасен

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4456 денари (72 €)
ВИП ваучери за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во семејна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Спа пакетот вклучува: внатрешен загреан базен со џакузи, сауна, парна бања, соба за релаксација
 • Користење на надворешен базен, чадори, лежалки и душеци околу базенот (до исцрпување на количините), крпи за плажa (со депозит)
 • Бесплатно користење на: фитнес, безжичен / кабелски интернет на територијата на комплексот, сеф
 • Обезбедуван паркинг
 • Рано сместување од 10:00 и подоцна напуштање до 16:00 часот. (со претходна нарачка)
 • Бонус од хотелот: 15 минути делумна масажа на грб за секој возрасен

Располагаме со 56 хотелски соби, од кои 46 двокреветни и 10 семејни соби. Дел од нив се со поглед кон базенот и делумно кон Црно море, а други имаат поглед кон тениските игралишта и паркот. Главниот пат за Созопол е доволно далеку за да ви обезбеди мир и тишина.
Двојна стандардна соба - компактна и удобна, двојната соба може да биде со два поединечни кревети или цела спална. Располага со фотеља на растегнување, што ја прави погодна како за двајца луѓе, така и за семејства со едно дете.
Фамилијарна соба - голема и удобна, фамилијарната соба е одличен избор за сместување на двајца возрасни со едно или две деца. Квадратурата е околу 50 m2,со канапе на растегнување и овозможува максимален капацитет до четири лица.
Спа центарот на "Laguna beach Resort & SPA" ги има сите услови да ги задоволи вашите желби и барања и да го направи вашето спа искуство прекрасно и незаборавно. Користиме производи и козметика од највисока класа и со наша помош ќе ги откриете тајните за подмладување на духот, умот и телото.
Одморот на покрај базенот или на плажата е релаксирачки и пријатен, но ако имате потреба од движење и разновидност -не се грижете - помислиле сме и затоа.
Кај нас во " Laguna beach Resort & SPA " можеме да ви понудиме разновидни активности со кои да го исполните времето и да се чувствувате одлично во крајот на денот.

Комплексот нуди идилично осамотување од шумот и забрзаноста на градот, создаден е за целосна релаксација со брз и лесен пристап до сите интересни атракции и места за посета во регионот околу Созопол.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања.
 • Дете до 2 години се сместува бесплатно.
 • Обезбедуваме детско креветче при барање со доплата.
 • Дете од 2 до 11,99 години на дополнително легло со два возрасни во двокреветна соба се сместуваат бесплатно.
 • Доплата при сместување на трет возрасен во двокреветна соба: 17 € на ден.
 • Едно дете од 02 до 11,99 години со тројца возрасни во семејна соба доплаќа 8 € на ден.
 • Доплата при сместување на четврти возрасен во семејна соба: по 17 € на ден
 • Во случај на откази до 7 или повеќе дена пред датумот на пристигнување: не се наплаќа казна
 • При откази помалку од 7 дена се наплаќа казна во износ од една ноќевање.
 • При непристигање: се наплаќа казна во износ од две ноќевања;
 • При прекин на престојот, платените, но неискористени услуги, не се враќаат.
 • Валидност на ваучер: од 21 мај до 16 јуни 2016 година.
 • Задолжително претходно барање за достапните слободни простории на тел: +359 896 74 66 77 и +359 896 74 66 70.
 • По купување на ваучерите е потребно ја потврдите Вашата резервацијата на тел: +359 896 74 66 77 и +359 896 74 66 70.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Laguna beach Resort & SPA– Созопол

гр. Созопол, Р. Бугарија
месност Герените
Тел: +******  77
Тел: +******
E-mail: hotel@lagunabeachresort.net
Website: www.lagunabeachresort.net

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Laguna beach Resort & SPA – Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.05.2016 до 16.06.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive

валидна од  21-05-2016 г до 15-09-2016 г.

*     ОСНОВЕН РЕСТОРАН:

Појадок 08:00 – 10:00 ч.

     Ручек       12:00 – 14:00 ч.

     Вечера    18:00 – 20:30 ч. 

 

Богат асортман  од супи,салати,сирење,сосови ,топли предјадења, јадења со месо, вегетаријански јадења, гарнири,  разновидни десерти и плодови, млечни продукти и др.


Пијалоци за појадок: кафе, чај, млеко, сокови и минерална вода.

Пијалоци за време на ручек и вечера: бугарски алкохол и сокови, наливно пиво и црвено/бело вино,минерална вода, чај.

2 пати седмично тематск вечера

При помала пополнетост (под 20 души) исхраната ќе биде по избор од мени.

 

*     ПИЦА БАР : 

10:30 – 15:00 ч. – Пица;

     15:00 – 17:00 ч. – Сладолед;

15:00 – 17:30 ч. – Палачинки, слатки и соленки, плодови;

                                                           

*      БАР - БАЗЕН:

 10:00 22:00 ч. – бугарски алкохолни и сокови,наливно пиво и црвено / бело вино, All Inclusive алкохолни и безалкохолни  коктели, кафе, чај.

 

 

СПОРТ, РАЗОНОДА И АНИМАЦИЯ

 

Користење на внатрешен базен со џакузи и надворешен базен

Чадори, лежалки и душеци околу базенот (до исцрпување на количините),

 крпи за плажа ( со депозит)

Дневна програма за деца  од 4 до 12 г: Клуб “Scooby Doo”(15/06 -31/08)

Детско катче, детска просторија

Одбојка на плажа, пикадо, табла, шах, пинг понг (15/06 -31/08)

Фитнес сала 

Wi-Fi во општите делови на хотелот

Кабелски интернет во хотелот и апартхотелот;

Обезбедуван паркинг

 

УСЛУГИ, КОИТО СЕ ДОПЛАЌААТ:

Дополнителни хотелски услуги

А-ла-карт ресторан

Сите видови увозен алкохол,  вино  и пиво

Перење, сеф на рецепција и во собите, телефонски разговори.

     СПА центар - предлага сауна, масажи и други релаксирачки процедури.

     Чадори, лежалки и душеци на плажата.