СПА одмор во Сандански - Medite SPA Resort***** Sandanski

Еднодневен пакет со појадок и СПА третман по ваш избор во Медите СПА Хотел****, Сандански - БугаријаМедите  СПА Хотел е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. Медите  СПА Хотел располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 3476 денари (56 €) - 50% = 1738 денари (28 €)
(важи за деновите од Недела до Четврток вклучително)
Доплата за викенд, на рецепција 20 лева на ден за соба
Вип ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден СПА третман по избор од наведените
 • Користење на СПА пакет во новоотворениот спа центар (на 50 метри од хотелот) : парна бања, соба со јод и зона за релаксација
 • Внатрешен, надворешен и детски базен
 • Фитнес
 • Тениско игралиште
 • Безжичен интернет
 • Надворешен паркинг
 • Детско игралиште
 • Туристичка такса
 • Бесплатен трансфер до градот (со возен ред)

Можете да изберете еден од следниве третмани:

- Делумна масажа "Mаgic"
- Делумна масажа со етерични масла
- Делумна масажа со јогурт
- Делумна масажа со розово масло
- Делумна масажа со мед
- Масажа на глава
- Масажа на стапалата
- Пилинг
- Пилинг на лице
- Маска на лице - според типот на кожата
- Масажа на лице
- Подводна масажа
- Када со вода од рози
- Када со билки
- Када со ароматични соли
- Када со алги

 

Ве покануваме да го посетите медите SPA центарот и да се запознаете со нашиот ексклузивен концепт за SPA, кој ќе ве натера да се почувствувате целосно опуштени и задоволни. SPA центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки третмани, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите, така што изготвува индивидуални СПА и балнеолошки програми прилагодени за конкретната состојба секој еден клиент.
Спа хотел Mедите е првиот хотел во Бугарија примен во организацијата на Great Hotels of the World.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 6 година со двајца родители плаќаат 3 € на ден.
 • Дете (од 6 до 12 години) на дополнителен кревет доплаќа на рецепција 6 €
 • Трет возрасен на дополнителен кревет доплаќа на рецепција 17.5 €
 • Сите партиципации и доплаќања се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 03 септември до 20 декември 2015 година.
 • Доплата за викенд, на рецепција 20 лева на ден за соба.
 • Понудата не важи за 8 декември. 
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888/36 60 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Medite SPA Resort***** Sandanski

Гр.Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +****** 
Email: [email protected]
Facebook: SPA Resort Medite   
Website: www.hotelmedite.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер -  Медите СПА Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.09.2015 до 20.12.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.