Нова Година во Сандански, Бугарија - СПА Хотел Панорама, Сандански

Новогодишни пакети со појадок + празнична вечера во Хотел Панорама, СанданскиСПА Хотел "Панорама" е лоциран во уникатниот парк на градот Сандански, во живописна и спокојна месност.
Поволната клима во комбинација со лековитите бањи го одредува Сандански како најдоброто место во Европа за природно лекување за бронхијална астма, заболувања на локомоторниот апарат, на периферниот нервен систем. Сандански привлекува и со уникатна природа и лековитата  клима, и неповторливата комбинација на свеж планински воздух од Пирин со топлата клима од Егејот.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 9354 денари (152 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера со програма и DJ
 • Фитнес
 • Сауна
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9038 денари (146 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при тројно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во трокреветна соба
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера со програма и DJ
 • Фитнес
 • Сауна
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 22594 денари (366 €)
ВИП ваучерот е за две лица при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера со програма и DJ
 • Фитнес
 • Сауна
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10618 денари (172 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Една празнична вечера со програма и DJ
 • Фитнес
 • Сауна
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10333 денари (167 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при тројно сместување и вклучува:

 • Четири ноќевања во трокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Една празнична вечера со програма и DJ
 • Фитнес
 • Сауна
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 26892 денари (436 €)
ВИП ваучерот е за две лица при двојно сместување и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Една празнична вечера со програма и DJ
 • Фитнес
 • Сауна
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

Хотел "Панорама" располага со 132 кревети распоредени во 56 соби и 10 апартмани, ресторан, лоби бар со панорамски тераса, бар базен, рум - сервис, безжичен интернет, конференциска сала, модерен СПА-центар, отворен базен со минерална вода, паркинг и затворена гаража.

СПА центарот на хотелот "Панорама" е опремен според најновите технолошки барања и нуди широк спектар на релаксирачка терапии, разновидност од кади, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите изготвувајќи индивидуални програми прилагодени на вашата состојба. Можете да изберирате од различни терапии за лице и тело, масажи, водни терапии, анти-целулитни терапии и медицински услуги.

Хотел "Панорама" нуди различни можности за спортски забава. На располагање на гостите е надворешен минерален базен - (25 м. Х 11 м.), Фитнес сала, сауна, а неговата близина до паркот и стадионот го прави идеално место за љубителите на прошетки, велосипедисти и спортисти. За најмалите клиенти е на располагање модерно опремено детско катче.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување или тројно сместување или за две лица при сместување во апартман.
 • Доплата за деца на дополнително легло во соба на база ноќевање со појадок:
 • За дете до 3,99 години: ноќевање - бесплатно, празнична вечера – 15 €.
 • За дете од 4 до 6.99 години - ноќевање -13 €, празнична вечера – 20 €.
 • За дете од 7 до 11.99 години - ноќевање -13 €, празнична вечера – 25 €.
 • Доплата за апартман на база ноќевање со појадок:
 • За сместување на 3 и 4 човек на дополнително легло во апартман се доплаќа: За возрасен - ноќевање – 25 € на вечер и празнична вечера – 50 €.
 • Деца на дополнително легло во апартман на база ноќевање со појадок:
 • За дете до 3.99 години - ноќевање - бесплатно, празнична вечера – 15 €.
 • За дете од 4 до 6.99 години - ноќевање -18 €., празнична вечера – 20 €.
 • За дете од 7 до 11.99 години - ноќевање -18 €, празнична вечера – 25 €.
 • Доплата за единечно сместување – 15 € на ден кон цената на соодветниот избран пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 28 декември 2016 г. до 04 јануари 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879 91 03 11 - резервации; +359 898/63 57 01 - рецепција.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Панорама, Сандански

СПА Хотел Панорама
Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул. Обиколен пат №1
Тел. на рецепција: +359 ****** 
Тел. за резервации: +359 ****** 
Website: www.panoramahotel-bg.com

e-mail: marketing@panoramahotel-bg.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - СПА Хотел "Панорама", Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2016 до 04.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.