СПА одмор во Сандански - Хотел Карталовец, резиденциja Свети Врач

50% попуст на дводневен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Карталовец, резиденција Свети Врач, СанданскиХотел Карталовец, резиденција Свети Врач се наоѓа на 5 километри од гр. Сандански, расположен на површина од 430 хектари. Комплексот е поранешна владина резиденција, моментално претворена  во хотел. Опкружена е од убав парк и уникатна ботаничка градина со над 200 ретки растителни видови и вештачко езеро меѓу атмосфера на мир и тишина.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 178лв. - 50% = 89лв.
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во Карталовец, комплекс Свети Врач
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Бесплатно користење на џакузи со минерална вода
 • Бесплатно користење на базен
 • Осигурување и тристичка такса
 • ДДВ

*Базенот и џакузито се наоѓаат во хотел Свети Врач на 150 метри разстојание от хотел Карталовец!

Хотел "Карталовец" нуди сместување во вкупно 17 соби, од кои 15 двокреветни соби, 1 луксузна соба, 1 апартман. За погодност на гостите во хотелот секоја соба има сопствено купатило со бања, клима, кабловска телевизија, фрижидер, тераса со панорамски поглед, телефон. На располагање на гостите е ресторанот кој работи нон стоп. Во менито можете да најдете бугарска национална кујна и рибни деликатеси.

Непосредната  близина на комплексот до минералните извори на гр. Сандански е од големо значење, бидејќи благодарение на овој факт хотелите во комплексот располагаат со минерална вода во секоја соба. Минералната вода на Сандански помага лекувањето на: болести на локомоторниот апарат, периферниот нервен систем, респираторниот систем, кожно-алергиски заболувања, пост-трауматски состојби и др.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој може да купи неограничен број на ваучери во зависност од саканиот број ноќевања
 • При купување на еден ваучер за единечно сместување се доплаќа 25 лева
 • Дете до 5 година кое не користи дополнителен кревет се сместува бесплатно
 • Дете од 2 до 12 година на дополнителен кревет доплаќа 25 лева за две ноќевања со појадок
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба доплаќа 30 лева на лице место во хотелот
 • Валидност на ваучер: од 03 јули до 30 октомври 2015 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел:  +359 0746 31842,  +359 887 59 90 57,  +359 884 03 84 09     (до 16: 00часот).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Карталовец, резиденциja Свети Врач

Гр. Сандански
Тел: +359 0746/31842 до 16.00 часot 
Тел: +359 ******
Тел: +359 
******
Е-mail: [email protected]
Website: www.svetivrach.com

ВИП Понудата е предоставена от Хотел Карталовец, резиденция Свети Врач

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.07.2015 до 30.10.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.