Велигден во Ахелој, Поморие Бугарија - СПА хотел Винјардс

Двoдневен и тридневен пакет со појадок или појадок и вечера + СПА пакет во СПА хотел Винјардс, АхелојХотел "Винјардс" е софистициран бутиков Хотел во Ахелој, Бугарија и за своите гости предлага совршена комбинација на луксуз, комфор и сите модерни удобности. Овде е местото каде што ќе најдете стилски и софистициран ентериер, модерен мебел, луксузна атмосфера и првокласна услуга.
Хотелот е лоциран на највисоката точка на врвот во близина на гр. Ахелој и Поморие со откривањето се прекрасен панорамски поглед на југоисток кон Црното море.


ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 5119 денари (83 €) - 50% = 2560 денари (41.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Сауна со билки
 • Ароматична парна бања
 • Детска работилница за бојадисување на велигденски јајца на 30 април
 • 15% попуст во ресторан „Градината”
 • 15% попуст во Спа центарот на сите процедури за лице и тело
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-fi

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 7268 денари (118 €) - 50% = 3634 денари (59 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 01 мај или тематски ручек за Ѓурѓовден на 06 мај
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Сауна со билки
 • Ароматична парна бања
 • Детска работилница за бојадисување на велигденски јајца на 30 април
 • 15% попуст во ресторан „Градината”
 • 15% попуст во Спа центарот од сите процедури за лице и тело
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-fi

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 7647 денари (124 €) - 50% = 3824 денари (62 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три поjaдоци
 • Празничен Велигденски ручек на 01 мај или тематски ручек за Ѓурѓовден на 06 мај
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Сауна со билки
 • Ароматична парна бања
 • Детска работилница за бојадисување на велигденски јајца на 30 април
 • 15% попуст во ресторан „Градината”
 • 15% попуст во Спа центарот на сите процедури за лице и тело
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-fi

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 9796 денари (159 €) - 50% = 4898 денари (79.5 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три поjaдоци
 • Три вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 01 мај или тематски ручек за Ѓурѓовден на 06 мај
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Сауна со билки
 • Ароматична парна бања
 • Детска работилница за бојадисување на велигденски јајца на 30 април
 • 15% попуст во ресторан „Градината”
 • 15% попуст во Спа центарот на сите процедури за лице и тело
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-fi

Комплекс "Винјардс" е лоциран на тивко и преубаво место, се наоѓа на мало возвишение во долината на реката Ахелој и Поморие, со неверојатен панорамски поглед кон морето.
На неговата територија прекрасно се комбинирани 222 апартмани, 34 вили, четириѕвезден хотел со многу зеленило и водни површини. Се одликува со бројни објекти за спорт, рекреација и забава, локали и ресторани и водни површини.
Двокреветна соба со поглед на базенот и градината на хотелот: 35 кв.м., удобен мебел, опремена со ТВ, телефон, Wi-Fi, паник копче, минибар, фен во бањите, тераса со поглед кон базенот.
Во СПА центарот за здравје и убавина ќе можете да се релаксирате, да се ослободите од стресот, да си подарите освежувачки спа третмани, да направите превенција и да го зацврстите Вашето здравје. Високо квалифициран и искусен персонал ќе Ви предложи терапии и третмани, прилагодени на Вашите преференции и состојба.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек при сместени двајца возрасни.
 • Доплата за Grand Delux соба - со поглед на базенот и паркот на комплексот, топол бар / кафе машина, чај и ел. бокал/ - 15 € на ден на рецепција на хотелот.
 • Доплата за VIP апартман со сопствен базен и џакузи без надворешен пристап, топол бар / кафе машина, чај и ел. бокал/ - 25 € на ден на рецепција на хотелот.
 • Можност за доплата на празничен ручек – 10 € на човек.
 • Дете до 2 години се сместува бесплатно.
 • Дете од 2 години до 6 години на дополнително легло плаќа 5 € на база ноќевање со појадок и вечера на рецепцијата на хотелот.
 • Дете од 6 години до 12 години на дополнително легло плаќа 7.5 € на база ноќевање со појадок и вечера на рецепцијата на хотелот.
 • Трет возрасен / лице над 12 год./ сместен на дополнително легло плаќа 70% од вредноста на пакетот.
 • Возрасен сместен со две деца до 12 години - двете деца плаќаат 50% од вредноста на пакетот.
 • Валидност на ваучер: од 29 април до 09 мај 2016 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни места на телефон: +359 882/42 50 54.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 882/42 50 54.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА хотел Винјардс

Комплекс "Винјардс"
Општина Поморие, Р. Бугарија
С. Ахелој
Моб: +359 
******
E-mail: office@vineyards-resort.com
Website: www.vineyards-resort.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Винјардс", Ахелој

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.04.2016 до 09.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.