Јуни на Црно море крај Созопол - Комплекс Свети Никола****

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера на брегот на Црно море во септември во Комплекс Свети Никола****Хотелски комплекс "Св. Никола" **** е лоциран помеѓу Черноморец и Созопол, на самиот брег на Црното море, во непосредна близина на кампинг "Градина", во заливот на т.н. Царска плажа и за своите гости предлага сместување во апартмани со различна големина . Комплексот е лоциран на вкупна територија од 30 илјади квадратни метри, има шест надворешни базени, од кои два се детски, игралиште за кошарка, детско катче, Balneo & Spa центар, ресторан, пицерија, Пул барови, продавници. Изграден е систем за деноноќен надзор на заедничките делови, во комплексот има и 24 часовно обезбедување.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 948 денари (15 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во избран тип просториja
 • Еден појадок
 • Користење на безжичен интернет во апартманите
 • Користење на базени и лежалки на територијата на комплексот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1264 денари (20 €)
ВИП Ваучерот е за 
едно лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во избран тип просториja
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на безжичен интернет во апартманите
 • Користење на базени и лежалки на територијата на комплексот

Понудата е валидна при следното минимално сместување:

 • Студио - минимум 2 возрасти (над 18 години)
 • Апартман со една спалня - минимум 2 возрасни (над 18 години) и 2 деца (од 2 до 18 години)
 • Апартман со две спални - минимум 4 возрасни (над 18 години)
 • Апартман со три спални - минимум 6 возрасни (над18 години)

Капацитет на просториите:

 • Студио: максимум 4 лица (2 основни кревети + 2 дополнителни кревети)
 • Еднособен апартман: максимум 4 лица (2 основни кревети + 2 дополнителни кревети)
 • Апартман со две спални: максимум 6 лица (4 основни кревети + 2 дополнителни кревети)
 • Апартман со три спални: максимум 8 лица (6 основни кревети + 2 дополнителни кревети)

Дополнителни информации:

Појадокот се сервира на шведска маса или сет мени от 8 до 10 часот. Вечерата се сервира на сет мени од 18 до 20 часот и включва три јадења (салата, основно јадење, десерт, леб), без пијалоци. Во останатото време ресторанот предлага храна и пијалоци на слободно конзумирање со доплата. В непосредствена близина до комплексот има улица со опција за бесплатно и безопасно паркирање на автомобили.

Студио: аналог на стандрадна двокреветна соба, максимално сместување: 4 луѓе. Во опремувањето се вклучени два кревети и канапе, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Еднособен апартман: дневна со кујнско катче, посебна спална, максимално сместување: 5 луѓе. Во опремувањето се вклучени два кревети и канапе во дневната, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Апартман со две спални: дневна со кујнско катче, две одделни спални и два санитарни јазли со туш кабина, максимално сместување: 6 луѓе. Во опремувањето се вклучени четири кревети (по две во секоја спална) и канапе во дневната, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Апартман со три спални: дневна со кујнско катче, три одделни спални и два санитарни јазли со туш кабина, максимално сместување: 8 луѓе. Во опремувањето се вклучени шест кревети (по две во спална) и канапе во дневната, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Секој од апартманите има тераса, бања со туш кабина, комплетно опремена кујна со шпорет, фрижидер, клима уред во секоја соба, перална, пегла,  сушилник, а исто така и трпезариска маса, кревет на растегнување, кој се користи како дополнително легло при сместување (погодна за две мали деца или возрасни), телефон, безжичен интернет, телевизор со кабелска телевизија.

Релакс центарот на комплекс "Св. Никола" може да понуди неколку различни видови масажи, третмани и терапии за лице и тело, процедури со лековита кал и луга, физиотерапевтски процедури, тангентор, сауна, парна бања, џакузи, добро опремена теретана, билијард , пинг понг, бар зона.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрсани и при минималното сместување во различните типови апартмани.
 • Дете (до 2 год. возраст) се сместува бесплатно.
 • Дете (од 2 до 12 год. возраст) користи 50% попуст од цената за возрасен.
 • Дете (од 12 до 17 год. возраст) користи 25% попуст од цената за возрасен.
 • Доплата за апартман со поглед кон Црно море - 4  на ден.
 • Доплата за паркинг (подземен обезбедуван паркинг) - 5 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација и проверка за слободни места на: +359 550/49 500 (понеделник - петок од 10:00 - 17: 00) или на e-mail: bookings@stnapa.com.
 • По издавање на ваучер е потребно да се направи резервација (проверка за слободни места не се смета за резервација).
 • Во случај на откажување на резервација до 3 дена од денот на сместување не се должи казна
 • Во случај на откажување на резервација во рок помал од 3 дена од денот на пристигнување се задржува како казна вредноста на 1 ноќевање.
 • Во случај на откажување на резервација на денот на пристигнување или при непристигане, како и при предвремено прекинување на престојот вредноста на платените, но неискористени услуги, не се рефундира.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 10 јуни 2016 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Свети Никола****

с.о. Червенка, Р. Бугарија
Teл: +359 ******
E-mail: bookings@stnapa.com
Facebook: St. Nicholas Complex

ВИП Понудата за Црно море 2016 е обезбедена од Комплекс Свети Никола****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.05.2017 до 10.06.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.