Велигден на планината Странџа Бугарија - Етнографски Комплекс Чифлик

Дводневен и тридневен пакет со појадок и празнична вечера во Етнографски Комплекс Чифлик, ПисменовоЕтнографски Комплекс "Чифлик" е изграден во 2005 година и од тогаш ужива голема посетеност во текот на летото и зимата. Комплексот се состои од хотелскi дел со внатрешна таверна, надворешен ресторан, занаетчискo и етнографскo катче, мини зоолошка градина, како и простран, убаво аранжиран двор. Хотелскиот дел располага со 9 двокреветни соби, 2 трокреветни соби и 1 апартман.
Секоја од собите има телевизор, минибар и неискажливи поглед кон мистичната планина Странџа.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2654 денари (43 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци 
 • Две вечери (од кои една празнична вечера) 
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3982 денари (64 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери (од кои една празнична вечера)
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

​Мени за празничната вечера: зелена салата, дроб сарма, печено јагнешко, домашна торта.

Забрането е внесување на алкохол и храна во ресторанот!

Во Комплекс Чифлик има внатрешна таверна со 60 места, изградена во типичен етно стил. Професионалната услуга и неповторливата атмосфера придонесуваат за целокупната пријатна атмосфера.Таверната ќе стане Ваше омилено место.

Надворешниот ресторан на етнографски комплекс Чифлик има 300 места и во лето станува арена на уникатнна фолклорна програма со интересна кореографија, жива музика, ора, игри со публиката, нестинарски танц и многу други изненадувања.

Најубавото место во текот на летото е градината на комплексот.Над 120 розови грмушки, многу цвеќиња и украсни вегетација аранжирани на површина 1 декар придонесуваат за една целосна релаксација.

Покрај тоа еден од најголемите резервати во Бугарија, "Ропотамо", е лоциран на само 15 километри од комплексот, иво него се среќаваат повеќе од 80% од сите растителни и животински видови, карактеристични за Бугарија.

Тракиското мегалитскоо карпесто светилиште Беглик таш / Бегликташ / се наоѓа на 4 км од Приморско, таму кадешто мистичната Странџа Планина го прегрнува морето. Тоа е едно од најголемите откритија за тракиската историја на Јужното крајбрежје на Црното Море и Странџа.

‘Рт Урдовиза се наоѓа на исток од одморалиштето Китен. Претставува карпест нос со прилично стрмни делови. На него се забележуваат остатоци од срушена тврдина од средниот век.

Музеј на подводна археологија гр.Китен, Историски музеј во градот Приморско.

Можеби - најубавото на локацијата на комплексот останува сепак неговата изолираност од бучните градови и одморалишта.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при двојно сместување.
 • Деца до 5 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 5 до 12 години , сместени на дополнително легло се доплаќа 23 € за дводневниот пакет и 34  за тридневниот пакет на рецепцијата на хотелот.
 • За деца над 12 години и 3 возрасен / сместени на дополнително легло / се доплаќа 35 € за дводневниот пакет и 55 € за тридневниот пакет на рецепцијата на хотелот.
 • Доплата на место за сместување во апартман со 2 спални и голема дневна соба 25 € на ден. Апартманот е со две спални и голем хол, погоден е за сместување на 2 возрасни + 2 деца или за 4 возрасни.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Резервирање во хотелот треба да биде името на лицето кое го купува ваучерот.
 • Во хотелот не се дозволени домашни миленици!
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2017 година.
 • Сместувањето е по 14:00 часот, а ослободувањето на просториите до 12:00 часот.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 888/65 87 47.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Етнографски Комплекс Чифлик

Етнографски Комплекс Чифлик
Опшина Приморско, Р. Бугарија
Село Писменово

Моб: ******">+359 ******
Моб: ******">+359 ******
Управител: ******">+359 ****** 
E-mail [email protected]
Website: www.chiflika.net

ВИП Понудата е обезбедена од Етнографски Комплекс Чифлик

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.