Нова година во Банско - Хотел Аjсберг***

Тридневен пакет со појадок и вечера + празнична Новогодишна вечера во Хотел Ајсберг***, Банско

Триѕвездниот  Хотел Ајсберг- Банско Ви нуди комфор и спокојство. Лоциран во новиот дел на градот, хотелот се наоѓа во близина на почетната станица на жичарницата  и на околу 800 метри од центарот на одморалиштето. Скијачката  сезона во Банско веќе започна. Спуштете се на патеката на забавата со нас и купете  неограничен број ваучери!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14694 денари (238 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двкреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична Новогодишна вечера на 31.12.2021 г.
 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Дневни трансфери до ски-лифт станица
 • Паркинг
 • Туристички данок и хотелска такса
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел

Хотел Ајсберг, гр. Банско е на три ката и располага вкупно со 35 соби, од кои 25 двојни стандардни соби, 3 двојни проширени соби, 4 фамилијарни соби, 3 апартмани. Сите простории на првиот и вториот кат се со тераси, а просториите на третиот кат - со панорамски прозорци. Собите се пријатно опремени со спална или две поединечни кревети, мини бар, телефон, кабелска TV, бања со туш кабина и фен.
Хотелот има простран ресторан, лоби бар, две таверни, внатрешен базен со џакузи, сауна, парна бања, фитнес, две конференциски сали опремени со соодветна опрема / со 20 и 50 места /, ски гардеробер за сопствена ски опрема, Wi-Fi. Хотелот располага со ресторан со 70 места и таверна со 2 сали. Во пријатна атмосфера секој љубител на добрата бугарска и европска кујна ќе се наслади на вкусни и квалитетни јадења, одбрани вина и омилени пијалоци!

Хотелот на своите гости им нуди слободни дневни трансфери до ски-лифт станицата и бесплатен паркинг.

Банско е лоцирано во подножјето на Североисточен Пирин, на 925 м н. в., под највисокиот и убав карст на планината. Најновиот и брзо растечки бугарски зимски центар нуди комбинација на чистата животна средина на планината и атмосферата на мал град, кој го сочувал шармот на архитектонско - историското наследство. Банско е родно место на познати бугарски преродбеници, поети, писатели, уметници, зографи и револуционери. Градот е познат по својата самобитност и култура, со оригиналнатa преродбенска архитектура и локалните кулинарски специјалитети (Бански шашлик, Банска капама, Бански старец).

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно
 • За дете од 2 до 6 годишна возраст се плаќа 30% од цената за возрасен.
 • За дете од 6 до 12 годишна возраст се плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 80% од цената за возрасен.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29.12.2021 г. до 03.01.2022 година.
 • Ваучерите може да се комбинираат со цел продолжување на престојот.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер за слободни места на тел: +359 897 88 34 46 или +359 2 416 72 58 од понеделник до сабота или на е-mail: [email protected]
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аjсберг***

Хотел Ајсберг***
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул."Орце Попјорданов" №17

Тел: +359 2/ 95 68 406
Моб: +359 897/ 88 34 46
Email: [email protected]
Website:www.hotelicebergbansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Ајсберг" Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2021 до 03.01.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.