Нова година 2016 во Банско, Бугарија - Хотел Аjсберг***

Тридневен пакет со појадок, вечера и Новогодина вечера со празнична програма во Хотел Ајсберг***, БанскоНова година во Хотел Ајсберг - Банско на промотивна цена!
Триѕвездниот  Хотел Ајсберг- Банско Ви нуди комфор и спокојство. Лоциран во новиот дел на градот, хотелот се наоѓа во близина на почетната станица на жичарницата  и на околу 800 метри од центарот на одморалиштето. Скијачката  сезона во Банско веќе започна. Спуштете се на патеката на забавата со нас и купете  неограничен број ваучери!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 18897 денари (307 €) - 50% = 9488 денари (154 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања за еден човек. Ваучерот е валиден при сместување во двојна соба, апартман или семејна соба, но при максимална искористеност на редовните кревети
 • Три појадоци за еден човек
 • Две вечери по претходно подготвено мени (салата, главно јадење, десерт) за еден човек
 • Една празнична Новогодишна вечера на 31.12.2015 година + Атрактивна програма
 • Бесплатно користење на реновираната СПА зона: базен, џакузи, парна бања од 17.00. до 21.00 ч.
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Дневни трансфери до ски-лифт станицата
 • Бесплатно користење на паркинг
 • Туристички данок и хотелска такса

Хотел Ајсберг, гр. Банско е на три ката и располага вкупно со 35 соби, од кои 25 двојни стандардни соби, 3 двојни проширени соби, 4 фамилијарни соби, 3 апартмани. Сите простории на првиот и вториот кат се со тераси, а просториите на третиот кат - со панорамски прозорци. Собите се пријатно опремени со спална или две поединечни кревети, мини бар, телефон, кабелска TV, бања со туш кабина и фен.
Хотелот има простран ресторан, лоби бар, две таверни, внатрешен базен со џакузи, сауна, парна бања, фитнес, две конференциски сали опремени со соодветна опрема / со 20 и 50 места /, ски гардеробер за сопствена ски опрема, Wi-Fi. Хотелот располага со ресторан со 70 места и таверна со 2 сали. Во пријатна атмосфера секој љубител на добрата бугарска и европска кујна ќе се наслади на вкусни и квалитетни јадења, одбрани вина и омилени пијалоци!

Хотелот на своите гости им нуди слободни дневни трансфери до ски-лифт станицата и бесплатен паркинг.

Банско е лоцирано во подножјето на Североисточен Пирин, на 925 м н. в., под највисокиот и убав Карст на планината. Најновиот и брзо растечки бугарски зимски центар нуди комбинација на чистата животна средина на планината и атмосферата на мал град, кој го сочувал шармот на архитектонско - историското наследство. Банско е родно место на познати бугарски преродбеници, поети, писатели, уметници, зографи и револуционери. Градот е познат по својата самобитност и култура, со оригиналнатa преродбенска архитектура и локалните кулинарски специјалитети (Бански шашлик, Банска капама, Бански старец).

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување.
 • Дете до 2 години користи бесплатно ноќевање;
 • Деца од 2 година до 6 години на дополнително легло - доплата на рецепција 45 € за пакетот;
 • Деца од 6 година до 12 година на дополнително легло - доплата на рецепција 77 € за пакетот;
 • Возрасен на дополнително легло доплаќа на рецепција 123 € за пакетот
 • Доплата за ски опрема – 7.5 € на ден
 • Доплата за ручек / вечера – 6 € на лице место во хотелот
 • Доплата за дополнителна ноќевање со појадок – 12.5 € на лице место во хотелот;
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за можни слободни места за сместување и да направите резервација на тел: +359 897 883 446, +359 2/416 72 58 или да го испратите вашето барање на е-mail: [email protected]
 • Валидност на ваучер од 29.12.2015 година до 03.01.2016 година
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аjсберг***

Хотел Ајсберг***
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул."Орце Попјорданов" №17

Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Email: [email protected]
Website:www.hotelicebergbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотел "Ајсберг" Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2015 до 03.01.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.