Зимување во Банско, Бугарија - Банско Ројал Таурс

Тридневен и четиридневен пакет со појадок + лифт карта за ски зона Добриниште во Комплекс Банско Ројал ТаурсКомплекс Ројал Таурс е изграден во 2008 година. Уникатната глетка која се набљудува од комплексот го прави ексклузивна атракција како преку  зима, така и во летото.Тишината и спокојството што гостите можат да почувствуваат и најдат го претвораат во еден од најдобрите најпосетените комплекси во Банско.
Локација: на 80 метри  од почетна станица на кабината за Ски- лифтот.
"Ројал Таурс" е прекрасен  комплекс сместен во падините на величествената Пирин Планина, во градот Банско - едно од најпознатите и најдобрите места за скијање во Европа.Ски лифт се наоѓа само на 80 метри.
Комплексот се состои од 12 објекти на пет ката,  секој со сопствен лифт.

*Нема слободни места за периодот 18 jануари – 07 февруари 2017 год.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4424 денари (72 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Тридневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Користење на SPA центар (сауна, парна бања, џакузи, рефлексен базен)
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5941 денар (96 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања
 • Четири појадоци
 • Четириневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Користење на SPA центар (сауна, парна бања, џакузи, рефлексен базен)
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг

Опција за доплата: ЗА СКИ ОПРЕМА НА ЧОВЕК ЗА 4 ДЕНА - 23 € и ЗА ТРИ ДEНA: 18 € (ДО ИСЦРПУВАЊЕ НА КОЛИЧИНИТЕ!

Повластени цени на лифт карта за деца:
До 4 годишна возраст - бесплатно.
Од 4 до 12 годишна возраст - се плаќа 6 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.

Лифт картата се добива од рецепцијата на хотел Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.

Комплекс Банско Ројал Таурс располага со сместувачката база од 120 места (60 редовни и 60 дополнителни кревети). Комплексот е лоциран во југозападниот дел на градот. Банско, покрај реката Глазне, само на 100 метри  од лифтот.
Карактеристики:
СПА центар, фитнес, соби за масажа, отворен и затворен базен, ресторан на две нивоа, снек - бар со пространа тераса со прекрасен поглед кон Пирин планина, ноќен клуб, банкарска канцеларија, продавници, обезбедуван паркинг, интернет во заедничките простории и во апартманите.
Карактеристики во становите:
кујна опремена со прибор за готвење, пегла  и даска за пеглање.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Прво дете до 13.99 годишна возраст се сместува бесплатно, второ дете до 4 год. возраст се сместува бесплатно.
 • За второ дете од 4 до 13.99 год. возраст се доплаќа 21 € за триднeвниот пакет и 28 € за четиридневниот пакет.
 • Трет возрасен плаќа 21 € за триднeвниот пакет и 28 € за четиридневниот пакет.
 • Ваучерите може да се пренасочат за други дати во рамките на шест месеци.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотел Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 05 јануари до 30 март 2017 година.
 •  
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +389 894 628 156.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Ројал Таурс

Комплекс "Банско Роjaл Таурс"
Гр. Банско, Р. Бугарија

Моб: +389 ******
Email: [email protected]
Website: www.homecarebg.com

ВИП Понудата е осигурена од Хоум Кеар БГ ЕООД

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.01.2016 до 30.03.2017

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.