Велигден во Банско, Бугарија - Банско Ројал Таурс

Еднодневен или четиридневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Комплекс Банско Ројал ТаурсКомплекс Ројал Таурс е изграден во 2008 година. Уникатната глетка која се набљудува од комплексот го прави ексклузивна атракција како преку  зима, така и во летото.Тишината и спокојството што гостите можат да почувствуваат и најдат го претвораат во еден од најдобрите најпосетените комплекси во Банско.
Локација: на 80 метри  од почетна станица на кабината за Ски- лифтот.
"Ројал Таурс" е прекрасен  комплекс сместен во падините на величествената Пирин Планина, во градот Банско - едно од најпознатите и најдобрите места за скијање во Европа.Ски лифт се наоѓа само на 80 метри.
Комплексот се состои од 12 објекти на пет ката,  секој со сопствен лифт.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1675 денари (27 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една празнична Велигденска вечера
 • Користење на SPA центар (сауна, парна бања, џакузи, рефлексен базен)
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6288 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци
 • Четири вечери (од кои една празнична Велигденска вечера)
 • Користење на SPA центар (сауна, парна бања, џакузи, рефлексен базен)
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг

Комплекс Банско Ројал Таурс располага со сместувачката база од 120 места (60 редовни и 60 дополнителни кревети). Комплексот е лоциран во југозападниот дел на градот. Банско, покрај реката Глазне, само на 100 метри  од лифтот.
Карактеристики:
СПА центар, фитнес, соби за масажа, отворен и затворен базен, ресторан на две нивоа, снек - бар со пространа тераса со прекрасен поглед кон Пирин планина, ноќен клуб, банкарска канцеларија, продавници, обезбедуван паркинг, интернет во заедничките простории и во апартманите.
Карактеристики во становите:
кујна опремена со прибор за готвење, пегла  и даска за пеглање.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 1.99 год. возраст се сместува бесплатно.
 • Прво дете од 2 до 12 годишна возраст се сместува бесплатно, за второ дете од 2 до 12 годишна возраст се доплаќа 50% од цената на Ваучерот.
 • Трет возрасен плаќа 50% од цената на Ваучерот.
 • За сместување во едноспален апартман се доплаќа 10 € на ден.
 • Доплата за бебешко креветче - 3 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2017 година.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 894 628 156.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Ројал Таурс

Комплекс "Банско Роjaл Таурс"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Моб: 
+359 ******
Email: [email protected]
Website: www.homecarebg.com

ВИП Понудата е осигурена од Хоум Кеар БГ ЕООД

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.07.2016 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.