Велигден во Етнографски Комплекс &quo - Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера во Етнографски Комплекс Чифлик ЧукуровоНа 20 километри од одморалиштето Албена на Црно Море, на ридот над Батова река е лоциран Етнографскиот Комплекс "Чифлик Чукурово". Речиси недопрената од човечка рака природа, минералните извори, чистиот планински воздух и одалеченоста од градската врева привлекуваат гости од целата земја и во странство. Етнографски комплекс "Чифлик Чукурово" пресоздава атмосферата на стара селска фарма, а колекцијата од предмети на селскиот бит ги доловуваат претставите за старото бугарско село од почетокот на 20 век.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 10112 денари (164 €) -50% = 4708 денари (76 €)

ВИП ваучерот е за две лица вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба или студио 
 • Два појадоци
 • Две вечери - 50 гр. Ракија, 1 чаша вино, шопска салата, свинско на фурна, домашна торта
 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • Паркинг

Забрането е внесување на алкохол и храна!

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово" Ви ги обезбедува сите неопходни услови да изживеете еден пријатен и неповторлив одмор!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 7 годишна возраст се сместуваат бесплатно на дополнително легло, но без вклучена исхрана.
 • Деца од 7 до 12 годишна возраст плаќаат 7.5 € за ноќевањата, без вклученa исрана и 9 €  за ноќевање со појадок.
 • Деца над 12 наполнети години или трет возрасен плаќаат 50% од ваучерот на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2016 година.
 • Потребна е резервација на тел: +359 888/46 98 16.
 • Местата за ограничени.
 • Сите нарачки надвор од наведеното мени се плаќаат дополнително. Забрането е внесување на алкохол.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово" 
Село Прилеп п.к. 9352, Р. Бугарија
ЕК Чифлик Чукурово
Тел: ******
Работно време за резервации од 09 - 17 часот
E-mail: [email protected]
Website: www.bulgarianecotravel.com


ВИП Понудата за Црно море 2016 е предоставена од Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.