Одмор во Етно Комплекс "Чифлик Чукуро - Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Еднодневен делничен пакет во Етнографски Комплекс Чифлик ЧукуровоНа 20 километри од одморалиштето Албена на Црно Море, на ридот над Батова река е лоциран Етнографскиот Комплекс "Чифлик Чукурово". Речиси недопрената од човечка рака природа, минералните извори, чистиот планински воздух и одалеченоста од градската врева привлекуваат гости од целата земја и во странство. Етнографски комплекс "Чифлик Чукурово" пресоздава атмосферата на стара селска фарма, а колекцијата од предмети на селскиот бит ги доловуваат претставите за старото бугарско село од почетокот на 20 век.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 822 денари (13 €) -50% = 411 денари (6.5 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба или студио 
 • Надворешен базен
 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • Паркинг

Забрането е внесување на алкохол и храна на територијата на комплексот!

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово" Ви ги обезбедува сите неопходни услови да изживеете еден пријатен и неповторлив одмор!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 12 годишна возраст се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Валидност на ваучер: од 20 јули до до 31 август 2017 година.
 • Потребна е резервација на тел: +359 888/46 98 16.
 • Местата за ограничени.
 • Сите нарачки надвор од наведеното мени се плаќаат дополнително. Забрането е внесување на алкохол.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово" 
Село Прилеп п.к. 9352, Р. Бугарија
ЕК Чифлик Чукурово
Тел: +359 ******
Работно време за резервации од 09 - 17 часот
E-mail: [email protected]
Website: www.bulgarianecotravel.com


ВИП Понудата за Црно море 2016 е предоставена од Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.07.2017 до 31.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.