0 коментари

Еднодневен, петдневен и седумдневен пакет со појадок + користење на базен во Хотел Аполис***

Хотел Аполис *** е луксузен бутиков семеен хотел со интересна архитектура, изграден во 2006 година. Хотелот се наоѓа на многу тивко и мирно место во новиот дел на градот Созопол. Лоциран е на 70 метри од плажа Хармани со 5 км крајбрежје, 2200 часа сончева светлина, со температура на морската вода  27 степени.
Одлично место за Вашиот семеен одмор. Хотелот располага со ресторан, каде може да уживате во разновидна бугарска и европска кујна, со базен со посебен детски дел и детско катче.

Хотел Аполис *** располага со:

• Ресторан со надворешна тераса
• Базен - детски и за возрасни, со лежалки и чадори
• Бесплатен wi-fi во заедничките делови
• Игралиште
• Паркинг- 3 € дневно

КоментариВашиот коментар: