0 коментари

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци

На територијата на комплексот има:

 • Ресторан - лоциран во хотелскиот комплекс. Сала со 120 места и покриена тераса со 50 места, од каде се открива прекрасна глетка кон базенот и паркот. Предлага разновидност од храна и пијалоци за појадок, ручек и вечера на шведска маса
 • Снек бар со BBQ- одличен избор за љубителите на морска храна, српска скара и специјалитети на скара
 • Лоби бар - се наоѓа во централниот дел на хотелот меѓу рецепцијата и ресторанот. Предлага разновидност од алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели, сокови, кафе, минерална вода
 • Бар Базен - се наоѓа во непосредна близина на базенот со широка тераса и предлага разновидни освежителни пијалоци и коктели
 • Продавница
 • Штанд за ужинки - богато мени со брза услуга. Одличен избор за секој што нема трпение да стигне до плажите

На располагање на гостите на хотелот се:

 • Базен со детски сектор
 • Чадори и лежалки на базенот
 • Универзално игралиште - за фудбал, одбојка и кошарка
 • Пространо детско игралиште
 • Пинг понг
 • Сала со електронски игри и мини фудбал
 • Интернет во целиот хотел вклучувајќи и во собите
 • Сателитска ТВ
 • Сала со огледала и подни облоги - паркет, удобна за спроведување на рекреативни настани
 • Сеф
 • Сопствен паркинг за автобуси и автомобили

Хотел "Темида" е реновиран оваа година .Сите соби се климатизирани и со обновени тераси. Хотелските соби и бањите се пространи со поглед кон морето и кон паркот. Во секоја соба има 2 или 3 кревети, клима уред, телевизор, фрижидер, гардеробер, работна масичка со огледало, скрин и ноќни шкафчета.Всички соби се со тераси и самостојни санитарни јазли.

КоментариВашиот коментар: