0 коментари

Тридневен или четиридневен пакет со појадок и празнична Новогодишна вечера + СПА во Медите СПА Хотел*****, Сандански - Бугарија

Медите СПА Резорт 5 * располага со 30 двокреветни соби, 3 студиа и 2 апартмани - вкупно 35 простории, во кои можат да се сместат 72 луѓе на редовни кревети / можност за дополнителни легла има во 4
соби.
Комплексот нуди единствена можност на своите клиенти да го планираат својата одмор според личниот вкус и преференци - избор на соба по бои и местоположба за да се чувствуваат максимално удобно.
Собите располагаат со:

• Кревети тип King Size и Twin
• Софа или фотелја со можност за растегнување во повеќето од собите
• Можност за дополнително легло или бебешко креветче во некои од собите
• Сателитски ТВ
• Телевизор
• Климатизација
• Телефон
• Бања со туш кабина, када или џакузи
• Фен за коса
Во Медите СПА Резорт 5 * гостите користат и:
• Безжичен интернет
• Мини бар
• Комплимент во апартманите - кафе и чај, електричен бокал
• Комплетен сет козметика
• Бањарки и влечки

Локали
На територијата на комплексот се наоѓаат вкупно три различни по стил и кујна ресторани со префинет и современа амбиент, во кои се нуди богата разновидност од класични, егзотични медитерански специјалитети, италијанската кујна по оригинални рецепти. Најпопуларниот ноќен клуб во реонот на Сандански е дел од Медите СПА Резорт - ноќен клуб МАССА - со капацитет од 500 места, со пеачи гости секој петок, како и специјални програми и промоции.

НОВО - таверна софра, работи секој ден од 18 часот, нуди бугарска традиционална кујна, музика во живо - оркестар, капацитет 250 места
Медите SPA Центар нуди исклучителна концепт за SPA, која ги тера нашите гости да се чувствуваат целосно опуштени и задоволни, преку моќниот ефект на висококвалитетна козметика и биопродукти. Комбинацијата од специфичните климатски услови на градот Сандански и лековитите бањи со професионалноста на нашиот тим од специјалисти, СПА Комплекс Медите успешно предлага најразлични СПА третмани и програми.
Медите СПА Резорт нуди уште:
• Фитнес центар - располага со кардио апарати и апарати за секоја мускулна група
• Тенис игралиште - 2 бр.
• Екопатека и велосипедска патека на територијата на комплексот

КоментариВашиот коментар: