0 коментари

Еднодневен пакет со појадок во студио или едноспален апартман во Cornelia Deluxe Residence, Банско

Cornelia Deluxe Residence нуди одлични услови за спроведување на различни корпоративни и приватни настани, за организација на семинари и конференции, како и на коктели, семејни прослави, тим-билдинг и други настани.
Гостите на хотелот можат да почувствуваат атмосферата на традиционалната бугарска кујна во ресторанот или да поминат пријатни часови во градината со скара со кои располага комплексот.
Модерниот СПА центар, кој е лоциран во Cornelia Boutique Hotel & SPA и е на располагање на гостите на Cornelia Deluxe, ги нуди сите услови за целосен одмор и релаксација - внатрешен загреан базен со минерална вода, сува финска сауна, мирисна парна бања, руски или тушеви за масажа, зона за релаксација и професионални масажи.
Сместување
Хотел Корнелија Делукс Резиденс располага располага со 35 соби со квадратура од 30 до 90 метри квадратни, меѓу кои луксузни студиа, апартмани со една спална соба и апартмани со 2 спални, кои се новоизградени и за прв пат се предлагаат од 28.12.2018 година
Студио лукс - се состои од една просторија со спална и кујнско катче, единечно канапе за дете, бања и тоалет. ~ 32-46 кв.м. Максимален капацитет - 2 +0 / 2 возрасни /
Едноспален апартман лукс - располага со две простории - една спална соба и дневна соба со софа на растегнување/ или 1 редовен кревет и софа / или 2 редовни кревети и кујнско катче. Бања и тоалет. ~ 56-66 кв.м. Максимален капацитет - 2 + 2 деца или 3 возрасни лица.
Апартман со две спални лукс - располага со три простории - две спални (едната спална е со цела спална, другата е со 2 одвоени кревети) и дневна соба со софа на растегнување и кујнско катче. Бања и тоалет. ~ 86 кв.м. Максимален капацитет - 4 + 2 деца или 5 возрасни лица.

КоментариВашиот коментар: