0 коментари

Еднодневен пакет на база All inclusive во Апарт хотел Серена Резиденс, Созопол

Серена Резиденс се наоѓа на брегот, ограден од преубавата Гора, а од панорамските  прозорци се открива прекрасен поглед кон Црното море. Комплексот Ве пречекува со своите 91 целосно опремени апартмани и студиа, прекрасен ресторан, голем надворешен базен и прекрасен градина.

Серена Резидeнс е апартмански хотелски комплекс, кој располага со 17 студиa и 75 апартмани со една спална соба. Луксузно и функционално опремени, секој од апартманите и студиата располага со: кујна со ел. плотни, фрижидер, телевизор, софи за седење, тераса, индивидуална климатизација, бања и интернет пристап.

Плажа "Каваците" е една од најпознатите и големи плажи на јужното крајбрежје на Црното Море. Тој се наоѓа на 300 метри источно од "Серена Резидaнс", меѓу ‘рт Св. Христос и и ‘рт Агалина. Плажата го добила своето име поради големите тополи кои растат овде, групирани околу мал извор.

 

Комплекс „Серена Резиденс“ предлага сместување во студиа и апартмани со една спална. Комплексот располага со 19 студиа и 72 едноспални апартмани.

Студиата и апартманите се опремени со:

 • Сателитска телевизија
 • Телефон
 • Индивидуален клима уред
 • Фрижидер
 • Кујнско катче
 • Бебешко креветче
 • Туш кабина
 • Фен во бањата
 • Тераса
 • Поглед кон базенот
 • Смена на постелнина - на секои 3 дена

Хотелски комфор:

 • Рецепцијата е со работно време од 07:30 до 00:00 ч.
 • Лифт
 • Сеф на рецепција
 • Бар на базен, се сервираат освежувачки пијалоци
 • Надворешен базен за возрасни, со лежалки с чадори и мали масички
 •  Надворешен базен за деца
 • Зелени површини, маса за пинг понг и спортско игралиште
 • Сала за игри, детско катче и детска анимација
КоментариВашиот коментар: