0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во хотел Сиена Палас, Приморско

Комбинацијата од луксуз, различни можности за релаксирање во хотелот, внимателниот однос и услуга, како и предвидените удобства за семејства со мали деца или лица со посебни потреби го прават Хотел Сиена Палас еден од најбараните хотели од туристите во Приморско.

Siena Palace е лоциран на главната улица во Приморско, што го прави лесно достапен и истовремено го олеснува пристапот до различни локации во градот или соседните на Приморско одморалишта за гостите на хотелот.

Сиена Палас се наоѓа само на 3 минути пешачење од плажите на Црно море.
Лоциран на 2300 метри кв. површина, хотелот располага со 2 апартмани Делукс, 77 соби Делукс - двокреветни, трокреветни и простории наменети за луѓе со посебни потреби, како и со подземен паркинг. Сите простории располагаат и со балкони.

Меѓу удобствата, од кои можат да ги искористат гостите на хотелот се:

 • Лоби бар
 • Ресторан со летна градина
 • Надворешен базен
 • Фитнес центар
 • Сала за гимнастика
 • СПА центар
 • бесплатен безжичен (Wi-Fi) интернет - достапен на територијата на целиот хотел
 • подземен паркинг
 • фризерски салон

Сиена Палас располага и со конференциска сала, што овозможува организација на деловни состаноци и настани.

Со грижа за семејствата
За најмалите гости е предвидено детско катче на внатрешно, од кое сите родители можат да имаат корист.
Достапни на родителите се бебешки столчиња во ресторанот, како и бебешки легла во собите на хотелот.

Кујна
Ресторан Siena Palace нуди на вашето внимание разновидна интернационална кујна, која е достапна од 7: 00 часот наутро до полноќ.
Во лоби барот на хотелот се достапни пијалоци и лесни ужинки, достапни 24 часа на ден.

Сместување
Сите простории имаат балкони со поглед на базенот или кон градот. Сите соби располагаат со индивидуални бањи, климатизација, телевизија (50 ТВ канали и 6 музички ТВ канали), телефон. Собите се опремени уште со лични сефови, каде може да се сместат скапоцености додека сте надвор.
Гостите на хотелот можат да ја користат и услугата Room Service.

СПА центар:

 • Сауна
 • Парна  бања
 • Џакузи
 • Масажи
 • Фитнес центар
КоментариВашиот коментар: