0 коментари

Еднодневен пакет со пјадок и вечера во Хотели ЕОС и ЕОС 2, Китен - Р. Бугарија

Семејниот хотел ЕОС располага со 60 кревети, распоредени во 23 соби и 4 апартмани, а Хотел ЕОС II - 87 легла во 24 соби и 6 апартмани, сите луксузно опремени.
Секоја соба и во двата хотели ЕОС има сопствена бања и е опремена со клима уред, фрижидер, кабловска телевизија. Уживајте во вашиот престој во овие удобно опремени соби и пробајте ја бугарската национална кујна и вкусната морска храна во нашиот ресторан.
Можете да изберете помеѓу различни менија или да нарачате "A la carte".
На располагање на сите гости на хотелот се базен, фитнес и сауна. Можност за организирање на морски прошетки со јахта и риболов.
Семејниот Хотел "ЕОС" во Китен Ве очекува.

Градот Китен се наоѓа на околу 55 км на југ од Бургас, и на 5 км од градот Приморско.

КоментариВашиот коментар: