0 коментари

Еднодневен пакет со појадок во хотел Орес, Банско

Хотелот има вкупно 54 соби - 18 двокреветни соби, 28 еднособни апартмани и 8 двособни апартмани. Во сите простории креветите имаат душеци од висока класа - „Коко-Мат“, направени целосно од природни материјали. За целосен и мирен сон за нашите гости, хотелот нуди специјално мени за перници. За комфорот на нашите гости, собите се опремени со клима уред, ЛЦД ТВ, минибар, сеф, телефон, звучен систем, еспресо машина и чајник. Внатрешноста се карактеризира со смели бои и индивидуален стил на мебел.
Хотелот располага со главен ресторан со тераса, лоби бар, витамински бар, детско игралиште, теретана, конференциска сала и велнес центар со сауна, турска бања - амам, арома терапија, серија за релаксација и неколку простории за разни масажи. Хотелот Орес Бутик нуди БИО базен - со температура на водата од 33 степени и висока соленост, бидејќи во водата се додаваат соли на Мртвото Море, кои помагаат да се обнови кожата и да се направи пожива и еластична.
На рецепцијата, нашите гости можат да најдат ски-карти, кои нудат брз и лесен пристап до жичарницата, пристап до скијачките патеки, објектите и просториите на ски-центарот Банско, и со тоа заштедува време на нашите гости. Ски гардеробер за багаж е исто така достапен во хотелот.

КоментариВашиот коментар: