0 коментари

Еднодневен пакет за две или четири лица во Raikov Ski Lodge Пампорово

Базата се состои од 4 одделни трикатна куќи со вкупно 34 еднособни и двособни (мезонети на 2 спрата) апартмани со сместувачка база од 80 легла. Зградите се завршени во 2007 година, изградени по модерна технологија со современи градежни материјали и топлинска изолација.

Секој апартман располага со спална соба (мезонитите се  со 2 спални), дневна со кујна опремена со потребните електрични уреди и прибори, телевизор, камин, сопствен санитарен јазол со када и пространа тераса.

На Ваше располагање има:
бистро
сауна
сала за тенис
кошаркарска зона
зелена површина со детски објекти во непосредна близина на шумата - нуди можности за игри на отворено, скара, релакцација
самостојна сателитска телевизија
интернет

Во непосредна близина на базата има:
Шумска патека обележана за прошетка меѓу шумата - стартува од самата база
На 30 метри во соседен објект има СПА центар (базен, џакузи) - може да се користи од страна на нашите гости
На 150 метри – тениско игралиште - може да се користи од страна на нашите гости.

Во блиската околина се наоѓаат:
Еко патека "невестата"
Вештачки ѕид за спортско качување
Опремени (обезбедени) карпести масиви за спортско качување
"Воздушен тролеј"
Еко патека "кањон на водопадите"
Смолјаннските езера

КоментариВашиот коментар: