0 коментари

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Енира, Велинград

Во согласност со најновите барања и стандарди, спа комплекс е причината зошто многу од нашите гости се враќаат назад. Располагаме со најсовремена и сигурна опрема, а нашиот персонал е специјално обучен и искусен. Опуштете се и уживајте во ароматична парна бања, финска сауна, контрастен туш, ледено ведро, џакузи, минерални базени (надворешен и внатрешен), масажи и терапии.

Спа Хотел Енира располага сo:

  • 6 семејни простории (со 2 спални) со LCD телевизор, балкон и климатизација во секоја соба, заедничка бања.
  • 3 луксузни апартмани (спална и дневна соба со софа кревет) со LCD TV, балкон и клима уред во секоја соба.
  • 19 луксузни соби (5 од кои со дополнителен  кревет) со балкон и клима уред.
  • Модерен СПА комплекс со надворешен и внатрешен минерален базен, џакузи, сауна, парна бања, ледена ведро,кабинет за масажа, амам. 30-32 ° внатрешен базен / 28 ° надворешен базен / 37-40 ° џакузи.
  • ТВ, бесплатен безжичен (Wi-Fi) интернет, мини бар, внатрешен и надворешен паркинг.
  • Конференциска сала (капацитет од 40 лица).
  • Атрактивен ресторан (50 седишта) и зимска градина / за пушачи (10 седишта).

Минералната вода доаѓа од Велкова бања, термален извор со уникатен состав. Водата е под постојани лабораториски набљудувања, со квалитети како за пиење, така и за балнеотерапија и релаксација. Докажано е дека ги лекува зглобовите, невролошки, гинеколошки, белодробни заболувања и стерилитет, патолошки процеси на горните дишни патишта. Водата се користи и за пиење како терапија при бубрежни, црнодробни и гастроинтестинални болести.

КоментариВашиот коментар: