0 коментари

Eднодневен делничен или дводневен викенд пакет со појадок и вечера + базен со минерална вода во Хотел Германеја, Сапарева бања

На 200 метри од природниот гејзер во центарот на Сапарева бања, хотел Германеја поседува сауна и надворешен сезонски  базен, кои можете да ги користите бесплатно, има и ресторан со летна градина. На располагање е исто бесплатен Wi - Fi.
Сите простории во хотел Германеја се располагаат со кабловска телевизија, бања и балкон. Некои имаат и кујна.
Можете да ги искористат предностите на хидромасажа када или да се релаксирате со масажа со доплата. Во градината има детско катче.
Пред Хотелот има бесплатен паркинг. До Овчарскиот водопад, Ресиловскиот манастир и градот Дупница се стигнува со автомобил за помалку од 15 минути. Популарните Седум Рилски езера се наоѓаат на 23 километри од хотелот.

КоментариВашиот коментар: