0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Мараја, Царево

Хотел "Мараја" е со површина 2500 кв.м.,  се состои од: 31 луксузно опремени соби, 4 апартмани 2 пентхаус апартмани.

• Рецеппција
• Надворешен базен за возрасни, лежалки со чадори и масички
• Надворешен базен за деца
• Ресторан со тераса на отворено, предлага медитерански специјалитети, како и гозби од традиционалната бугарска кујна
• Одлични тревниците и градина во комплексот
• Паркинг со доволно места за гостите на комплексот
• Климатизација
• Индивидуална контрола на климатизацијата
• Кабелска / сателитска ТВ
• Телевизор
• Фрижидер
• Тераса

Град Царево е изграден на два мали живописно полуострови, издадени навнатре во морето. Се наоѓа на 70 километри јужно од град Бургас. Во 1882 година градот бил опожарен и изграден повторно.
Царево нуди многу атракции, пријатна атмосфера, гостопримство и беспрекорна услуга. Многу пријатни се вечерните прошетки покрај Црното море, во градскиот крајбрежен парк или во заливот, каде се наоѓа црквата "Успение Богородично".

КоментариВашиот коментар: