Одмор во Мадара, Бугарија - Бутик-Хотел Вила Булгара Еко

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера во Бутик-Хотел Вила Булгара ЕкоБутик-Хотел Вила Булгара Еко се наоѓа во селото Ќулевча, Бугарија.
Оваа убава населба се наоѓа на 80 км. западно од Варна и на 20 км. од Шумен. На 3 километри се наоѓа селото Мадара и Националниот историско-археолошки комплекс Мадарски коњаник.
Природата во оваа месност исполнува со бесконечното зеленило и покорува со прочуени  карпести масиви.
Во срцето на оваа убавина се наоѓа бутик-хотел Вила Булгара Еко, нудејќи Еко- културен, алтернативен и медицински туризам.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1548 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во тематска двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • Паркинг

*Цената важи за сместување од недела до четврток. За петок и сабота се доплаќа 7.5 € на човек на ден.

Бутик-Хотел Вила Булгара Еко, Ќулевча располага со 14 соби со индивидуален дизајн.
Собите се дизајнирани во винтиџ стил, исполнети со мирисот на цветните ароми и романтика, стилски украсени со внимание и грижа, чувство на удобност се дополнува со нежен памучно-сатенски текстил Van Clefee.
 

Ресторан
Менито кое го предлагаме во ресторанот на Вила Булгара еко  е добро избалансирано и во согласност со сезонските еко производи кои ги избираме специјално за вас, јадењата се приготвени со многу љубов и инспирација, така што да остават заситени сите сетила и желби.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Цената важи за сместување од недела до четврток. За петок и сабота се доплаќа 7.5 € на човек на ден.
 • Деца на возраст под 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст за / ноќевање со појадок и вечера / плаќаат по 10 € на вечер на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 16 март до 29 април 2021 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Резервации се прифаќаат само на наведениот телефон во хотелот.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 892 60 41 50; +359 892 50 41 78.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутик-Хотел Вила Булгара Еко

Област Шумен, Р. Бугарија
С. Ќулевча
Ул."Хаџи Димитар" №1
Мадара
Тел: +******
Тел: +******
Е-mail: [email protected]
Website:www.villabulgaraeco.com

Facebook: Вила Булгара Еко

ВИП Понудата е предоставена од Бутик-Хотел "Вила Булгара Еко"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.05.2021 до 30.06.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.