Летување на Златни песоци Бугарија - Хотел Темида

Еднодневен пакет без исхрана или на база All inclusive light + базен во Хотел Темида, Златни песоциХотел "Темида" се наоѓа во туристичкиот комплекс Златни Песоци, на 12 километри од градот Варна.
Аеродромот Варна е на 20 километри, железничката станица и автобуската станица се на 14 км. од хотелот. Во близина има автобуска станица со правец на автобусите за Варна. Аквапаркот на Златни Песоци се наоѓа на 5 км.
Морскиот брег е на околу 200 метри. Плажата која е до хотелот е "Кабакум" - една од најдобрите плажи крај Варна со широки плажи и убав песок.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 822 денари (13 €)- 50% = 411денари (6.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi пристап во заедничките делови на хотелот - рецепција и ресторан
 • Туристичка такса и осигурување

 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2244 денари (36 €)- 50% = 1122 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi пристап во заедничките делови на хотелa - рецепција и ресторан
 • Туристичка такса и осигурување

Услуги кои не се вклучени во пакетот ALL INCLUSIVE LIGHT
Вносни пијалоци
Телефон, сеф
Перење и хемиско чистење
Лекарски услуги
Електронски игри, пинг понг

Хотел "Темида" е лоциран во парцела од 12 хектари со добро одржуван парк и зелени површини. Територијата на комплексот е оградена и се набњудува деноноќно со видео надзор.
На територијата на комплексот има:
Ресторан, снек бар со скара, продавница и шанд за ужинки
На располагање на гостите на хотелот се:
Базен со посебендетски дел
Чадори и лежалки на базенот
Универзално игралиште - фудбал, одбојка и кошарка
Пространо детско игралиште
Пинг понг
Сала со електронски игри, пикадо и мини фудбал
Интернет во заедничките делови на хотелот
Сателитска телевизија
Сеф
Сопствен паркинг за автобуси и автомобили
Хотелските соби и бањите се реновирани во 2013 и 2014 година. Во секоја соба има 2 или 3 кревети, телевизор, фрижидер, гардеробер, масичка со огледало, телефон и ноќни шкафчиња. Сите соби се со тераси и самостојни санитарни јазли.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања.
 • Дете од 2 до 12 години се сместува бесплатно со две лица кои плаќаат целосен износ. 
 • Деца од 2 до 12 години со еден возрасен плаќаат 7 € на база All inclusive light.
 • Трет возрасен na дополнително легло во двокреветна соба плаќа 11 € на база All inclusive light.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Сместување - по 14: 00 часот, напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 15 јули до 31 август 2016 година.
 • Пред да купите ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected].
 • По купување на ваучер е потребно да ја потврдите Вашата резервација на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Темида

Хотел Темида
Златни песоци

к.к. Чајка, до Плажа Кабакум
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Email: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2016 е обезбедена од Хотел Темида

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.07.2016 до 31.08.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE LIGHT:
Појадок /08:00 ч. – 09:30 ч./- шведска маса.
Пијалоци /08:30 ч. – 09:30 ч./ - чај, кафе, сокови,минерална вода.
Ручек/12:30 ч. - 14:00 ч./- шведска маса.
Пијалоци/12:30 ч. – 14:00 ч./ - чај, кафе, сокови, минерална вода, пиво, вино /бело и црвено/, бугарски алкохол / водка, ракија, џин, мента, мастика, виски/
Попладневна ужина /16:00 - 16:30 ч./- шведска маса
Пијалоци/16:00 ч. – 16:30 ч./- чај, кафе, сокови, минерална вода
Вечера /18:30 ч. - 20:30 ч./- шведска маса
Пијалоци/18:30 ч. - 22:00 ч./ – чај, кафе, сокови, минерална вода, бира, вино /бяло и червено/, бугарски алкохол /водка, ракија, џин, мента, мастика, виски/.
Пијалоците на барот по 22.00 ч. се плаќаат.