Септември на Златни песоци на база All inclusive - Хотел Темида

Еднодневен пакет со појадок или на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоциХотел "Темида" се наоѓа во туристичкиот комплекс Златни Песоци, на 12 километри од градот Варна.
Аеродромот Варна е на 20 километри, железничката станица и автобуската станица се на 14 км. од хотелот. Во близина има автобуска станица со правец на автобусите за Варна. Аквапаркот на Златни Песоци се наоѓа на 5 км.
Морскиот брег е на околу 200 метри. Плажата која е до хотелот е "Кабакум" - една од најдобрите плажи крај Варна со широки плажи и убав песок.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1011 денари (16 €)- 50% = 506 денари (8 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi пристап во заедничките делови на хотелa - рецепција и ресторан
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1675 денари (27 €)- 50% = 837 денари (13.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi пристап во заедничките делови на хотелa - рецепција и ресторан
 • Туристичка такса и осигурување

Појадок /08:00 ч. – 09:30 ч./- на шведска маса.

Пијалоци /08:30 ч. – 09:30 ч./ - чај, кафе, сок, безалкохолни напитки, минерална вода.

Вечера /18:30 ч. - 20:30 ч./- на шведска маса со напитки: сок, минерална вода, пиво, бело и црвено вино, бугарски алкохол / водка, ракија, мента, мастика, виски/

Хотел "Темида" е лоциран во парцела од 12 хектари со добро одржуван парк и зелени површини. Територијата на комплексот е оградена и се набњудува деноноќно со видео надзор.
На територијата на комплексот има:
Ресторан, снек бар со скара, продавница и шанд за ужинки
На располагање на гостите на хотелот се:
Базен со посебендетски дел
Чадори и лежалки на базенот
Универзално игралиште - фудбал, одбојка и кошарка
Пространо детско игралиште
Пинг понг
Сала со електронски игри, пикадо и мини фудбал
Интернет во заедничките делови на хотелот
Сателитска телевизија
Сеф
Сопствен паркинг за автобуси и автомобили
Хотелските соби и бањите се реновирани во 2013 и 2014 година. Во секоја соба има 2 или 3 кревети, телевизор, фрижидер, гардеробер, масичка со огледало, телефон и ноќни шкафчиња. Сите соби се со тераси и самостојни санитарни јазли.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Едно дете од 2 до 12 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • За второ дете од 2 до 12 години се плаќа 5 € за ноќевање со појадок и 7 € за ноќевање на база All Inclusive Light.
 • Трет возрасен na дополнително легло во двокреветна соба плаќа 7 € за ноќевање со појадок и 11 € за ноќевање на база All Inclusive Light.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Сместување - по 14: 00 часот, напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 08 до 30 септември 2016 година.
 • Пред да купите ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected].
 • По купување на ваучер е потребно да ја потврдите Вашата резервација на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Темида

Хотел Темида
Златни песоци

к.к. Чајка, до Плажа Кабакум
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Email: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2016 е обезбедена од Хотел Темида

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.09.2016 до 30.09.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма ALL INCLUSIVE LIGHT
Појадок/08:00 ч. – 09:30 ч./- на шведска маса.
Пијалоци/08:30 ч. – 09:30 ч./ - чај, кафе, сокови,минерална вода.
Ручек/12:30 ч. - 14:00 ч./- на шведска маса.
Пијалоци/12:30 ч. – 14:00 ч./ -  сокови, минерална вода, пиво, вино /бело и црвено/, бугарски алкохол / водка, ракија, џин, мента, мастика, виски/
Вечера /18:30 ч. - 20:30 ч./- на шведска маса
Пијалоци/18:30 ч. - 20:30 ч./ –  сокови, минерална вода, пиво, вино /бело и црвено/, бугарски алкохол / водка, ракија, џин, мента, мастика, виски/

*Пијалоците на барот надвор од наведените термини се наплаќаат.