Септември на Златни песоци Бугарија - Хотел Темида

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Темида, Златни песоциХотел "Темида" се наоѓа во туристичкиот комплекс Златни Песоци, на 12 километри од градот Варна.
Аеродромот Варна е на 20 километри, железничката станица и автобуската станица се на 14 км. од хотелот. Во близина има автобуска станица со правец на автобусите за Варна. Аквапаркот на Златни Песоци се наоѓа на 5 км.
Морскиот брег е на околу 200 метри. Плажата која е до хотелот е "Кабакум" - една од најдобрите плажи крај Варна со широки плажи и убав песок.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1264 денари (20 €)- 50% = 629 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi пристап во заедничките делови на хотелa - рецепција и ресторан
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2022 денари (32 €)- 50% = 1011 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера со пијалоци - сок, минерална вода, пиво, бело и црвено вино, бугарски алкохол / водка, ракија, мента, мастика, виски/ 
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi пристап во заедничките делови на хотелa - рецепција и ресторан
 • Туристичка такса и осигурување

Појадок /08:00 ч. – 09:30 ч./- на шведска маса.

Пијалоци /08:30 ч. – 09:30 ч./ - чај, кафе, сок, безалкохолни напитки, минерална вода.

Вечера /18:30 ч. - 20:30 ч./- на шведска маса со напитки: сок, минерална вода, пиво, бело и црвено вино, бугарски алкохол / водка, ракија, мента, мастика, виски/

Хотел "Темида" е лоциран во парцела од 12 хектари со добро одржуван парк и зелени површини. Територијата на комплексот е оградена и се набњудува деноноќно со видео надзор.
На територијата на комплексот има:
Ресторан, снек бар со скара, продавница и шанд за ужинки
На располагање на гостите на хотелот се:
Базен со посебендетски дел
Чадори и лежалки на базенот
Универзално игралиште - фудбал, одбојка и кошарка
Пространо детско игралиште
Пинг понг
Сала со електронски игри, пикадо и мини фудбал
Интернет во заедничките делови на хотелот
Сателитска телевизија
Сеф
Сопствен паркинг за автобуси и автомобили
Хотелските соби и бањите се реновирани во 2013 и 2014 година. Во секоја соба има 2 или 3 кревети, телевизор, фрижидер, гардеробер, масичка со огледало, телефон и ноќни шкафчиња. Сите соби се со тераси и самостојни санитарни јазли.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 12 години се плаќа 5 € за ноќевање со појадок и 10 € за ноќевање со појадок и вечера
 • Трет возрасен na дополнително легло во двокреветна соба плаќа 8 € за ноќевање со појадок и 12.5 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Сместување - по 14: 00 часот, напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 30 септември 2016 година.
 • Пред да купите ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected].
 • По купување на ваучер е потребно да ја потврдите Вашата резервација на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Темида

Хотел Темида
Златни песоци

к.к. Чајка, до Плажа Кабакум
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Email: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2016 е обезбедена од Хотел Темида

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.09.2016 до 30.09.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.