Зимски одмор во Боровец - Хотел Феста Чамкорија 4*

Еднодневен пакет со појадок во хотел Феста **** БоровецПетзвездниот луксузен хотел "Феста Чамкорија" се наоѓа на 20 метри од скијачката патеката "Црвено знаме" и брзиот ски-лифт "Ситњаково Експрес" и на 100 метри од долната  станица на жичарницата  во одморалиштето  Боровец. Вгнезден меѓу прекрасна борова шума овој бутик хотел е бисерот  на одморалиштето. Единствен по стил и мебел, хотелот ги комбинира зимскиот одмор  во планина со првокласна услуга и префинет  луксуз.
 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3413 денари (55 €)
ВИП ваучерoт е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Користење на загреан внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Транспорт до ски лифт 
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3697 денари (60 €)
ВИП ваучерoт е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во јуниор апартман
 • Еден појадок
 • Користење на загреан внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Транспорт до ски лифт
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4266 денари (69 €)
ВИП ваучерoт е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Користење на загреан внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Транспорт до ски лифт
 • Туристичка такса и осигурување

Единствен по стил и мебел, хотелот ги комбинира зимскиот одмор  во планина со првокласна услуга и префинет  луксуз. Хотелот нуди 24 двокреветни соби, 19 луксузни соби, 11 мали апартмани и 12 луксузни апартмани 2, од кои се пентхауси.
Сите соби се луксузно опремени со кралски  широки кревети, мебел во ренесансен стил, завеси во златно и сино, што создава  чувство на престиж и комфорт. Сите соби се со тераси кои откриваат прекрасен планински пејзаж. Бањите се во современ стил и нудат џакузи и туш кабини.
Малите апартмани се состојат од спална и дневна одделени со портал или една општа просторија. Апартманите се опремени со LCD телевизор за максимална удобност на гостите.
Луксузните апартмани се со спална и дневен престој кое овозможува сместување на семејства со деца при апсолутна самостојност на просториите. Хотелот е со централна климатизација, како во секоја соба има посебен термостат. Собите се опремени со кабловска телевизија, мини бар, телефон, сеф, фен.

Услови на понудата

 • ВИП  Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Дете до 2.99 год. се сместува бесплатно.
 • Дете от 3 до 12.99 год. во двокреветна соба користи 50% попуст.
 • Дете от 3 до 12.99 год. во апартман  користи 70% попуст.
 • Трет возрасен во апартман  користи 25% попуст.
 • Валидност на ваучерот: од 20 декември 2021 год. до 05 март 2022 година.
 • Понудата не е валидна за новогодишните празници.
 • Анулирање на резервација е можно до 7 дена пред датата на сместување. По овој рок хотелот задржува сума во износ од едно ноќевање.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +
 • 359 700 144 22 или [email protected].
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Феста Чамкорија 4*

Феста Винтер Палас*****
К.к.Боровец, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook:Festa Hotels
Website:www.festahotels.com


ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Феста Винтер Палас*****

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.12.2021 до 05.03.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.