Релаксација во Огњаново Бугарија - Комплекс Куќи крај водата

Еднодневен пакет со појадок во Комплекс Куќи крај водата, Огњаново"Куќи крај водата" е новоизграден комплекс во с. Огњаново, лоциран на 10 километри од градот Гоце Делчев. Комплексот Ви дава можност да  ја почувствувате природата во нејзиниот чист и примарен вид, притоа без да се лишувате од современите удобности. Овде ќе најдете романтика, спокојство, чист воздух и тишина во комбинација со огромна разновидност од спортски активности и забавва.
Во "Куќи крај водата" може да уживате во природата во нејзината суштина, којашто овде е зачувана стопроцентно чиста, исклучително погодна за едно спокојно бегство од градската бучава и суета. Чувството за приватност и тишина се засилува од панорамскиот поглед на недпрената природа. Комплексот располага со шест самостојни куќи со вкупен капацитет за сместување од 24 места. Куќите се дизајнирани со цел максимално да го доближат човекот до природата. Во изградбата се  користени претежно природни материјали како дрво и камен, а боите на секоја куќа одговара на багрите на природа која ги заобиколува.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1422 денари (23 €)

ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:  

 • Едно ноќевање во Куќа крај водата Стандард (при минимално сместување од четири лица)
 • Еден појадок
 • Финска сауна
 • Џакузи на отворено со минерална вода
 • Фитнес
 • Педалинки
 • Кану - кајак
 • Риболов
 • Планински велосипедизам
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1675 денари (27 €)

ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува: 

 • Едно ноќевање во Куќа крај водата Стандард (при минимално сместување од три лица)
 • Еден појадок
 • Финска сауна
 • Џакузи на отворено со минерална вода
 • Фитнес
 • Педалинки
 • Кану - кајак
 • Риболов
 • Планински велосипедизам
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2212 денари (36 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во Куќа крај водата Стандард (при минимално сместување од две лица)
 • Еден појадок
 • Финска сауна
 • Џакузи на отворено со минерална вода
 • Фитнес
 • Педалинки
 • Кану - кајак
 • Риболов
 • Планински велосипедизам
 • Паркинг

Дополнителни услуги кои не се вклучени во цената:

• Можност за различни видови на масажа (при претходна нарачка);
• Перење и пеглање;
• Детски центар, лоциран во гр. Гоце Делчев (на 10 километри од комплексот).

Куќите „Стандард” се двокатни, луксузно опремени и располагаат со:

на првиот спрат
• Целосно опремена кујна;
• Трпезарија со мултифнкционален кауч;
• Самостојна бања со тоалет;
• LED ТВ (Сателитска ТV);
• Бесплатен Wi - Fi;
• Hi - Fi стерео;
• Пространа тераса над водата со индивидуална зона за релаксација.

на вториот спрат
• Самостојна спална;
• Самостојна бања и тоалет;
• LED ТВ (Сателитска TV);
• Бесплатен Wi - Fi;
• Тераса со поглед на езерото и планината;

За комфор на Вашите деца, секоја куќа е располага со бебешко креветче, столче за хранење, повивалник, детско тенџере. Комплексот е целосно безбеден, погоден за деца и има детско катче и фудбалско игралиште.

Село Огњаново се наоѓа во подножјето на Родопите, во југозападна Бугарија. Местото е богато со топли минерални извори, кои биле користени уште во римско време.меката клима со медитеранско влијание клима во комбинација со лековитата и топла вода, којашто извира со температура од 43 ° С овозможуваат можност за СПА третмани преку целата година.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Предлагаме можност појадокот да Ви биде сервиран во куќичката (со претходно барање).
 • Валидност на ваучер: од 02 јуни до 31 август 2020 година.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на тел: +359 899 82 71 43 и +359 899 82 71 47.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Куќи крај водата

с.Огњаново Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +******

E-mail: [email protected]
Website: www.watersidehouses.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Куќи за гости "Куќи крај водата"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2020 до 31.08.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.