Летување во Златни песоци, Бугарија - Хотел Темида

Еднодневен пакет во Хотел Темида, Златни песоциХотел "Темида" се наоѓа во туристичкиот комплекс Златни Песоци, на 12 километри од градот Варна.
Аеродромот Варна е на 20 километри, железничката станица и автобуската станица се на 14 км. од хотелот. Во близина има автобуска станица со правец на автобусите за Варна. Аквапаркот на Златни Песоци се наоѓа на 5 км.
Морскиот брег е на околу 200 метри. Плажата која е до хотелот е "Кабакум" - една од најдобрите плажи крај Варна со широки плажи и убав песок.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1138 денари (18 €)- 50% = 569 денари (9 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

Важи за сместување од 11 јуни до 10 јули и од  26 август до 10 септември

 • Едно ноќевање
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 758 денари (12 €)- 50% = 379 денари (6 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

Важи за сместување од 11 до 30 септември

Едно ноќевање
Користење на надворешен базен со детска секција
Чадор и лежалки на базенот
Паркинг
Детски игралишта
Фудбалско игралиште
Игралиште за одбојка
Wi-Fi интернет
Туристичка такса и осигурување

На територијата на комплексот има:

 • Ресторан - лоциран во хотелскиот комплекс. Сала со 120 места и покриена тераса со 50 места, од каде се открива прекрасна глетка кон базенот и паркот. Предлага разновидност од храна и пијалоци за појадок, ручек и вечера на шведска маса
 • Снек бар со BBQ- одличен избор за љубителите на морска храна, српска скара и специјалитети на скара
 • Лоби бар - се наоѓа во централниот дел на хотелот меѓу рецепцијата и ресторанот. Предлага разновидност од алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели, сокови, кафе, минерална вода
 • Бар Базен - се наоѓа во непосредна близина на базенот со широка тераса и предлага разновидни освежителни пијалоци и коктели
 • Продавница
 • Штанд за ужинки - богато мени со брза услуга. Одличен избор за секој што нема трпение да стигне до плажите

На располагање на гостите на хотелот се:

 • Базен со детски сектор
 • Чадори и лежалки на базенот
 • Универзално игралиште - за фудбал, одбојка и кошарка
 • Пространо детско игралиште
 • Пинг понг
 • Сала со електронски игри и мини фудбал
 • Интернет во целиот хотел вклучувајќи и во собите
 • Сателитска ТВ
 • Сала со огледала и подни облоги - паркет, удобна за спроведување на рекреативни настани
 • Сеф
 • Сопствен паркинг за автобуси и автомобили

Хотел "Темида" е реновиран оваа година .Сите соби се климатизирани и со обновени тераси. Хотелските соби и бањите се пространи со поглед кон морето и кон паркот. Во секоја соба има 2 или 3 кревети, клима уред, телевизор, фрижидер, гардеробер, работна масичка со огледало, скрин и ноќни шкафчета.Всички соби се со тераси и самостојни санитарни јазли.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 4 до 12 години се доплаќа 5 € на ден.
 • Трет возрасен нa дополнително легло во двокреветна соба купува ваучер.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Сместување - по 14: 00 часот, напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 11 јули до 30 септември 2018 година.
 • Понудата не важи за периодот од 11 јули до 25 август 2018 год.
 • Пред да купите ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected].
 • По купување на ваучер е потребно да ја потврдите Вашата резервација на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Темида

Хотел Темида
Златни песоци

к.к. Чајка, до Плажа Кабакум
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Email: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Темида

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.06.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма ALL INCLUSIVE LIGHT
Појадок/08:00 ч. – 09:30 ч./- на шведска маса.
Пијалоци/08:30 ч. – 09:30 ч./ - чај, кафе, сокови,минерална вода.
Ручек/12:30 ч. - 14:00 ч./- на шведска маса.
Пијалоци/12:30 ч. – 14:00 ч./ -  сокови, минерална вода, пиво, вино /бело и црвено/, бугарски алкохол / водка, ракија, џин, мента, мастика, виски/
Вечера /18:30 ч. - 20:30 ч./- на шведска маса
Пијалоци/18:30 ч. - 20:30 ч./ –  сокови, минерална вода, пиво, вино /бело и црвено/, бугарски алкохол / водка, ракија, џин, мента, мастика, виски/

*Пијалоците на барот надвор од наведените термини се наплаќаат.