Романтика за двајца во Боровец - Хотел „Феста Винтер Палас”*****

Еднодневен пакет за двајца со појадок во апартман со џакузи во Феста Винтер Палас***** БоровецПетзвездниот луксузен хотел "Феста Винтер Палас" се наоѓа на 20 метри од скијачката патеката "Црвено знаме" и брзиот ски-лифт "Ситњаково Експрес" и на 100 метри од долната  станица на жичарницата  во одморалиштето  Боровец. Вгнезден меѓу прекрасна борова шума овој бутик хотел е бисерот  на одморалиштето. Единствен по стил и мебел, хотелот ги комбинира зимскиот одмор  во планина со првокласна услуга и префинет  луксуз.
 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7868 денари (127 €)
ВИП ваучерoт е за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање за двајца во апартман со џакузи
 • Еден појадок
 • Романтична вечера за двајца на свеќи и со специјално мени
 • Шише црвено вино од специјалниот избор на винаријата "Црноморско злато"
 • Шише шампањско и чоколадно изненадување во апартманот
 • Ароматични соли за џакузито во апартманот
 • Користење на загреан внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг во гаража на хотелот
 • Доцна ослободување на апартманот до 16.00 (при можност и со претходна нарачка)
 • 10% попуст на цените во СПА центарот
 • Туристичка такса и осигурување

Единствен по стил и мебел, хотелот ги комбинира зимскиот одмор  во планина со првокласна услуга и префинет  луксуз. Хотелот нуди 24 двокреветни соби, 19 луксузни соби, 11 мали апартмани и 12 луксузни апартмани 2, од кои се пентхауси.
Сите соби се луксузно опремени со кралски  широки кревети, мебел во ренесансен стил, завеси во златно и сино, што создава  чувство на престиж и комфорт. Сите соби се со тераси кои откриваат прекрасен планински пејзаж. Бањите се во современ стил и нудат џакузи и туш кабини.
Малите апартмани се состојат од спална и дневна одделени со портал или една општа просторија. Апартманите се опремени со LCD телевизор за максимална удобност на гостите.
Луксузните апартмани се со спална и дневен престој кое овозможува сместување на семејства со деца при апсолутна самостојност на просториите. Хотелот е со централна климатизација, како во секоја соба има посебен термостат. Собите се опремени со кабловска телевизија, мини бар, телефон, сеф, фен.

Услови на понудата

 • ВИП  Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • При сместувањето се наплаќа депозит во износ од 25 €, и се враќа при напуштање на хотелот.
 • Валидност на ваучерот: од 30 октомври до 21 декември 2018 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +
 • 359 700 144 22 или [email protected]
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел „Феста Винтер Палас”*****

Феста Винтер Палас*****
К.к.Боровец, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook:Festa Hotels
Website:www.festahotels.com


ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Феста Винтер Палас*****

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.10.2018 до 21.12.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.