Одмор за двајца во Софија - Хотел Александар Палас Софија

Еднодневен пакет за двајца во двокреветна соба, студио или апартман во хотел Александар Палас***, СофијаХотел Alexander Palace се наоѓа во подножјето на Витоша, на 7 км. од центарот на Софија. Хотелот има удобна локација, на тивко место и на 15 мин. / Со автомобил / од центарот на градот, на располагање во близина има станица за градски транспорт.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)
Вип Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба или студио
 • Интернет
 • Бесплатно користење на паркингот на хотелот
 • Туристичка  такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2212 денари (36 €)
Вип Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Интернет
 • Бесплатно користење на паркингот на хотелот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)
Вип Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во ВИП апартман
 • Интернет
 • Бесплатно користење на паркингот на хотелот
 • Туристичка такса

 

За Вашиот комфор и удобност се достапни еднокреветни и двокреветни соби, студиа, апартмани, како и VIP апартман со камин, џакузи, тераса од 100 квадратни метри со скара и спектакуларен поглед кон главниот град на Бугарија - Софија.

А, за да биде вашиот престој уште попријатен, на располагање, во самиот хотел, е и нашиот ресторан  "Infinity Garden". Овде можете да уживате во модерен ентериер, неверојатно вкусни и прецизно селектирани јадења и пијалоци. Ќе ви понудиме богат спектар на бели и црвени меса, риба и домашни десерти.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 2.99 год. се сместува бесплатно.
 • За дете од 3 до 11.99 год. се доплаќа на рецепција 5 € на ден, на база ноќевање.
 • За дете над 12 год. или трет возрасен на дополнително легло се доплаќа на рецепција 7.5 € на ден, на база ноќевање.
 • Во хотелот е дозволено сместување со домашни миленичиња – се доплаќа  5 € на вечер.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 2/967 11 84; +359 888/83 04 98.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на телефон: +359 2/967 11 84; +359 888/83 04 98.
 • Валидност на ваучер: од 17 март до 30 април 2017 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Александар Палас Софија

гр. Софиja, Р. Бугарија
кв. Драгалевци, ул. Нарцис 1
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Email: [email protected]
Website:www.alexander-palace.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Александар Палас, Софија!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.03.2017 до 30.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.