Одмор во Софија - Хотел Александар Палас Софија

Еднодневен пакет со појадок во хотел Адви*** - Александар Палас***, СофијаХотел Alexander Palace се наоѓа во подножјето на Витоша, на 7 км. од центарот на Софија. Хотелот има удобна локација, на тивко место и на 15 мин. / Со автомобил / од центарот на градот, на располагање во близина има станица за градски транспорт.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 853 денари (13 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Бесплатно користење на паркингот на хотелот
 • Туристичка  такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1011 денари (16 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Интернет
 • Бесплатно користење на паркингот на хотелот
 • Туристичка такса

***Дете до 4 години се сместува бесплатно!
***Дете од 4 до 12.99 години со двајца возрасни 
на допълнително леглово двокреветна соба се сместува бесплатно!

За Вашиот комфор и удобност се достапни еднокреветни и двокреветни соби, студиа, апартмани, како и VIP апартман со камин, џакузи, тераса од 100 квадратни метри со скара и спектакуларен поглед кон главниот град на Бугарија - Софија.

А, за да биде вашиот престој уште попријатен, на располагање, во самиот хотел, е и нашиот ресторан  "Infinity Garden". Овде можете да уживате во модерен ентериер, неверојатно вкусни и прецизно селектирани јадења и пијалоци. Ќе ви понудиме богат спектар на бели и црвени меса, риба и домашни десерти.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 4 години се сместува бесплатно!
 • Дете од 4 до 12.99 години со двајца возрасни на допълнително леглово двокреветна соба се сместува бесплатно!
 • За дете над 12 год. или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба се доплаќа на рецепција 10 € на ден.
 • За дете над 12 год. или трет возрасен во студио се купува Ваучер.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Во хотелот е дозволено сместување со домашни миленичиња – се доплаќа  5 € на вечер.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 0887/ 444 699 или на е-mail: [email protected].
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на телефон: +359 0887/ 444 699 или на е-mail: [email protected].
 • Валидност на ваучер: од 08 jaнуари до 28 февруари 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Александар Палас Софија

гр. Софиja, Р. Бугарија
кв. Драгалевци, ул. Нарцис 1
Моб: 
+359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер ИНН Хотел АДВИ***- Александар Палас, Софија!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.01.2019 до 28.02.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.