Летување на Црно море во Китен - Парк-Хотел Атлиман Бич

Еднодневен пакет за целото семејство во Парк-Хотел Атлиман БичПарк Хотел Атлиман Бич се наоѓа во Китен, само 3 минути пешачење од популарната плажа Атлиман. Хотелот располага со  бесплатен фитнес центар, маса за пинг-понг, детско игралиште и игралиште за одбојка.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 695 денари (11 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице за минимум 3 ноќевања и вклучува:
(важи за сместување од 01-20 јуни и од 01-30 септември)

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 743 денари (10 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице за при минимум 3 ноќевања и вклучува:
(важи за сместување од 21 јуни до 11 јули и од 25 до 31 август)

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 901денари (14 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице за при минимум 3 ноќевања и вклучува:
(важи за сместување од 12 јули до 24 август)

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2496 денари (40 €)
ВИП ваучерoт е за до ЧЕТИРИ лица за минимум 3 ноќевања и вклучува:
(важи за сместување од 01-20 јуни и од 01-30 септември)

 • Едно ноќевање во семејна соба
 • Интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2876 денари (46 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице за при минимум 3 ноќевања и вклучува:
(важи за сместување од 21 јуни до 11 јули и од 25 до 31 август)

 • Едно ноќевање во семејна соба
 • Интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3207 денари (52 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице за при минимум 3 ноќевања и вклучува:
(важи за сместување од 12 јули до 24 август)

 • Едно ноќевање во семејна соба
 • Интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Дополнителни бесплатни услуги:
- Бесплатен безжичен интернет во просторот за рецепција, лоби бар, бесплатен ресторан и внатрешен парк.
- Детско катче со објекти за забава и спорт
- пинг понг
- Одбојкарско играчиште
- Фитнес
24-часовна продавница се наоѓа на 20 метри од хотелот. Дискотека Zangadore е на 500 метри. Автобуската станица во Китен е на околу 900 метри од хотелот.

Дополнителни платени услуги:
Користење на паркинг место од страна на клиентите на хотелот - сопствен необезбеден паркинг под видео надзор и бариера. Цена по возило за 24 часа во случај на резервација за паркирање со ноќевање.
- автомобил – 1.5 €
- минибус, џип – 2 €

За гарантиран паркинг простор потребно е да направите резервација при резервирањето за ноќевањата.

Хотелот се состои од 3 згради на 5 спрата, има 2 лифтови и има 178 двокреветни соби, 12 семејни соби и 3 апартмани. Секоја соба има балкон, кабловска телевизија, минибар и приватна бања. Некои од просториите располагаат со кујна.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице при сместени двајца возрасни за минимум 3 ноќевања.
 • Услови за сместување во Стандардна Двокреветна соба (2 + 1): Можност само за еден дополнителен кревет.
 • Дете до 4,99 години останува бесплатно со две возрасни лица.
 • Дете од 5 до 11,99 години се наплаќа на рецепција за периодот 01-20 јуни и 01-30 септември 7.5 € дневно; од 21 јуни до 11 јули и од 25 до 31 август – 9 € дневно; од 12 јули до 24 август – 10 € дневно.
 • Деца над 12 години и трет возрасен сместен на дополнителен кревет доплаќаат за периодот 01-20 јуни и 01-30 септември 8 € дневно; од 21 јуни до 11 јули и од 25 до 31 август – 9 € дневно; од 12 јули до 24 август – 10 € дневно.
 • Доплата за исхрана (на шведска маса):
 • Возрасни: Појадок 3 €; Ручек: 3.5 €; Вечера: 4 €; Дете од 5 до 11,99 год .: Појадок 2.5 €; Ручек: 3 €; Вечера: 3.5 €.
 • * Сите оброци вклучуваат бесплатна минерална вода и три видови сок.
 • Check-in по 14:00 часот Check-out до 12:00 часот Доцна одјавување (само ако е можно): 10.00 € со можност за користење до 17.00 часот.
 • При желба од страна на клиентот има можност од страна на хотелот за ослободување на собите до 12:00 часот. На пладне, клиентот должи 20,00 лв. Со можност за користење на собите до 17:00 часот. По 17:00 часот. цената на собата се плаќа според ценовникот.
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција.
 • Доколку клиентот одбие да биде сместен, хотелот го враќа претплатениот износ со следниве одбитоци:
 • - до 15 дена пред датумот на пријавување - 10%.
 • - до 7 дена пред датумот на сместување -30%.
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 30 септември 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 889/30 93 90 (10:00 до 18:00)
 • Откако ќе го купите ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот по телефон: +359 889/30 93 90 (10:00 до 18:00)
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк-Хотел Атлиман Бич

Парк-хотел Атлиман Бич
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. Атлиман 11
Тел. за резервации:
+359 ******
рецепција – +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: eghotels.bg/kiten/

 

ВИП Понудата е обезбедена од Парк-хотел Атлиман Бич!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2020 до 15.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.