Одмор во Банско - Хотел Калис - Банско

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Калис, БанскoХотел Калис се наоѓа во близина на автобуската станица во Банско и само на 10 мин. Од почетната станица на ски лифтот. За удобност на нашите клиенти, хотел Калис обезбедува и транспорт до лифтот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА: 1390 денари (22 €) - 50% = 695 денари (11 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Сауна
 • Парна бања
 • Интернет wi-fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА: 1959 денари (32 €) - 50% = 978 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Сауна
 • Парна бања
 • Интернет wi-fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот работи во текот на целата година и за своите гости предлага 26 соби и 4 апартмани. Декориран од дизајнер собите комбинираат модерен ентериер и удобен мебел, како во студената зима, така и во топлото лето.
Хотел Калис Банско ќе ви понудиме одлични можности за прекрасен одмор, забава и туризам во текот на целата година.
Гостите можат да уживаат во уште традиционална Банска таверна со градина (170 места), лоби-бар, сауна, парна бања и интернет.

Таверна Калис се наоѓа во истоимениот хотел Калис, и  предлага единствена можност на гостите на хотелот да уживаат во безброј незаборавни мигови во секое време од денот. Ќе бидете пречекани од една автентична самобитна атмосфера, пресоздадена од домаќините, специјално за вас.
Професионално обучениот персонал и многодишното искуство на домаќините ќе се погрижи за вашето расположение и добра услуга.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст плаќаат 50% од цената на ваучерот - плаќање на рецепција.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Понудата е валидна и за Велигден!
 • Потребна е претходна резервација по купување на ваучер на тел.: +359 897/33 62 26, +359 894/84 22 84
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 18 март до 09 мај 2016 години.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Калис - Банско

Хотел Калис***
Гр. Банско, Р. Бугарија

Борис Голев №5 
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Email: [email protected]
Website: www.hotel-kalis.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотел Калис, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.03.2016 до 09.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.