All inclusive летување на Црно море во Китен - Хотел Нева Китен

Еднодневен пакет на база All inclusive вo Хотел Нева**, КитенХотел Нева се наоѓа во црноморското туристичко гратче Китен меѓу центарот на одморалиштето и северната плажа Атлиман. Хотелот се состои од три корпуси со двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби и мезонети. За своите гости хотелот нуди ресторан, дневен бар, базен, посебен спортски терен и два паркинга. Сите соби имаат сопствена бања и тераса. Покрај сето ова може да уживате и во вкусните гозби во нашиот ресторан.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за периодот од 01 до 14 јуни и од 07 до 15 септември

 • Едно ноќевање 
 • Исхрана на база All inclusive
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за периодот од 15 до 25 јуни и од 30 август до 05 септември

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All inclusive
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1959 денари (32 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за периодот од 26 јуни до 02 јули и од 23 до 28 август

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All inclusive
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2244 денари (36 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за периодот од 03 јули и от 22 август

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All inclusive
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

​*Во двокреветна реновирана соба се сметуваат минимум двајца возрасни (се купуваат два ваучери на вечер).
*Во реновирано студио 
се сметуваат минимум три возрасни (се купуваат три ваучери на вечер).
*Во реновиран мезонет се сметуваат минимум четири возрасни (се купуваат четири ваучери на вечер).

Хотелот располага со 60 удобно опремени соби, сите простории се опремени со клима уред, телевизор, бања со туш или када, и имаат балкон. Поголемиот дел од собите гледаат кон паркот, во кој е сместен комплексот. Собите се чистат секој ден, постелнината и крпите се менуваат 3 пати неделно. На територијата на хотелот има ресторан со отворен и затворен дел, надворешен бар, паркинг. Хотелот располага со надворешен базен. Интернет има само на територијата на надворешниот бар до базенот. На 100 метри од хотелот е лоциран една од најпознатите плажи во Китен - Атлиман.

Туристичкото гратче Китен се наоѓа во југоисточниот дел на Република Бугарија, на Црноморското крајбрежје, на 55 километри југоисточно од обласниот центар Бургас, 5 километри јужно од општинскиот центар Приморско и 12 километри северозападно од центарот на соседната општина Царево. Расположен е северно од устието на реката Караагач / Китенска река, а дел од него - на малиот полуостров Урдовиза.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 до 12 годишна возраст се плаќа 50 % од цената на избраниот пакет.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Сместувањето во хотелот е по 14 часот, а ослободувањето на просториите е до 12 часот.
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 15 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 892/ 28 75 56.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/ 28 75 56.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Нева Китен

Хотел "Нева"
Општина Приморско
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. В'зраждане №2
E-mail: 
[email protected]
Тел: +359 ******
ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена од Хотел "Нева", Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2020 до 15.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ALL Inclusive програмата во хотел Нева** - Китен вклучува:
Храна и напитки:
Појадок: 08:00 - 10:00 - шведска маса - основен ресторан
Доцен појадок: 10:30-11:30 - шведска маса - мали ужинки, слатки, плодови (според сезоната)
Ручек: 12:00 -14:00 - шведска маса - основен ресторан
Попладневна ужина: 16:00 - 17:00 - основен ресторан - сендвичи, палачинки, ужинки, сладоледи.

Вечера: 19 -21 - шведска маса - основен ресторан
По време на основните оброци на барот во основниот ресторан се предлагаат бугарски алкохолни и безалкохолни пијалоци:
Безалкохолни пијалоци- кафе, сок, трпезна вода и сокови од машина
Алкохолни пијалоци- вино (бело, црвено), наливно пиво, вотка, ракија, џин, мента, мастика и др.
Топли пијалоци: чај, млеко, кафе
Бар базен: отворен од 10:00 до 22:30 - се предлагаат български алкохолни и безалкохолни пијалоци
ALL Inclusive цената не вклучува:
Сите странски пијалоци и коктели
Пресно цедени плодови и сокови
Пакетирани сладоледи
Рум сервис