Одмор на Црно Море во Созопол - Хотел Мирамар, Каваци - Созопол

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во хотел Мирамар, Каваци - СозополМорето веќе Ви недостасува? Не чекајте повеќе! Оваа година може да летувате во Созопол - на специјална цена од Хотел Мирамар!
Хотел Мирамар им нуди на своите гости 2 соби со еден кревет, 82 соби со две кревети, 1 соба прилагодена за лица со инвалидитет, 4 студиа и 9 апартмани кои ќе одговараат на очекувањата за луксуз од висока категорија и комфор.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 3160 денари (50 €) - 50% = 1580 денари (25 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен со чадор и лежалки
 • Безжичен интернет
 • ДДВ, осигурување и туристичка такса

Појадок (07:30 - 10: 00 ч.) - стандардна шведска  маса со топли и ладни јадења, сокови и топли пијалоци.
Вечера (18:30 - 21: 00 ч.) - стандардна шведска маса со топли и ладни јадења, десерти (еднаш неделно има тематска вечера со бугарска национална кујна).

*При помалку од 20 дости исхраната е по претходно избрано од хотелот сет мени.

На располагање на гостите на хотелот Мирамар се вкупно 82 двокреветни соби, 2 еднокреветни соби, 1 соба за лица со инвалидитет, 4 студиа и 9 апартмани, така што вкупниот капацитет на хотелот е 196 гости. Собите се со балкон, клима уред и имаат сателитска ТВ, телефон, мини бар, бања со тоалет. Апартманите се со посебна дневна зона, кујна, централна климатизација, сателитска ТВ, телефон и тераса.
На територијата на хотелот ќе најдете:

 • Базен - базен се наоѓа во задниот дел на комплексот и наоколу се распоредени лежалки и чадори.
 • Детски Центар - детскиот центар е погоден за забава на деца од сите возрасти.
 • Ресторан - Главниот ресторан на комплексот ќе ги фасцинира љубителите на добрата кујна со својата софистицирана атмосфера, балансирано мени и специјалната селекција на вина. Ресторанот располага со затворен дел и пространа тераса, од која се отвора прекрасен поглед кон базенот и планината.
 • Бар базен - лоциран пред базенот, бар базенот потсетува на мала оаза. Додека уживате во сончевото време, мирната атмосфера и собирате тен, можете да се разлади со свежо подготвен Фреш или коктел.
 • Лоби бар - лоби барот импресионира со стилска атмосфера во која можете да уживате во добро балансирана селекција виски, коњак, различни безалкохолни пијалоци и убаво кафе.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Едно дете до 11.99 години со двајца возрасни во двокреветна соба - плаќа само вечера 7 € на ден.
 • Две деца до 11.99 години со еден возрасен во двокреветна соба - секое дете плаќа 50% .
 • Сместување после 14:00 часот, ослободување на просториите до 12:00 часот.
 • Во случај на откажување на резервација 5 дена пред датумот на сместување, износот за купените ваучери не се враќа.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 884/ 66 41 24.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите својата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 884/ 66 41 24.
 • Валидност на ваучер за периодот: од 01 до 30 септември 2019 години.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Мирамар, Каваци - Созопол

гр. Созопол, Р. Бугариja
Каваци
тел: +359 ******
факс: +359 ******
Мобилен: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website:www.miramarhotel.bg

ВИП Понудата е предоставена од хотел Мирамар, Каваци!

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.09.2019 до 30.09.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.