Летен СПА одмор на Црно море во Приморско - Сиена Палас

Еднодневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во хотел Сиена Палас, ПриморскоХотел Сиена Палас за своите гости предлага можност да поминат незаборавен одмор во градот Приморско, благодарение на предностите што ги има и удобната локација.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2244 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при минимум две ноќевања и вклучува:
Важи за периодот од 
24 маj до 20 јуни и од 09 до 20 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба Делукс со балкон
 • Една појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Сауна
 • Релакс Зона
 • Џакузи
 • Чадор и лежалки покрај базенот
 • Детско катче
 • Фитнес сала
 • Бесплатна детска креветче - по претходна нарачка
 • Интернет во целиот хотел
 • 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2749 денари (44 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при минимум две ноќевања и вклучува:
Важи за периодот од 
21 јуни до 09 јули и од 26 август до 08 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба Делукс со балкон
 • Една појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Сауна
 • Релакс Зона
 • Џакузи
 • Чадор и лежалки покрај базенот
 • Детско катче
 • Фитнес сала
 • Бесплатна детска креветче - по претходна нарачка
 • Интернет во целиот хотел
 • 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3381 денар (55 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при минимум три ноќевања и вклучува:
Важи за периодот од 10 јули до 25 август

 • Ноќевање во двокреветна соба Делукс со балкон
 • Една појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Сауна
 • Релакс Зона
 • Џакузи
 • Чадор и лежалки покрај базенот
 • Детско катче
 • Фитнес сала
 • Бесплатна детска креветче - по претходна нарачка
 • Интернет во целиот хотел
 • 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

Комбинацијата од луксуз, различни можности за релаксирање во хотелот, внимателниот однос и услуга, како и предвидените удобства за семејства со мали деца или лица со посебни потреби го прават Хотел Сиена Палас еден од најбараните хотели од туристите во Приморско.

Siena Palace е лоциран на главната улица во Приморско, што го прави лесно достапен и истовремено го олеснува пристапот до различни локации во градот или соседните на Приморско одморалишта за гостите на хотелот.

Сиена Палас се наоѓа само на 3 минути пешачење од плажите на Црно море.
Лоциран на 2300 метри кв. површина, хотелот располага со 2 апартмани Делукс, 77 соби Делукс - двокреветни, трокреветни и простории наменети за луѓе со посебни потреби, како и со подземен паркинг. Сите простории располагаат и со балкони.

Меѓу удобствата, од кои можат да ги искористат гостите на хотелот се:

 • Лоби бар
 • Ресторан со летна градина
 • Надворешен базен
 • Фитнес центар
 • Сала за гимнастика
 • СПА центар
 • бесплатен безжичен (Wi-Fi) интернет - достапен на територијата на целиот хотел
 • подземен паркинг
 • фризерски салон

Сиена Палас располага и со конференциска сала, што овозможува организација на деловни состаноци и настани.

Со грижа за семејствата
За најмалите гости е предвидено детско катче на внатрешно, од кое сите родители можат да имаат корист.
Достапни на родителите се бебешки столчиња во ресторанот, како и бебешки легла во собите на хотелот.

Кујна
Ресторан Siena Palace нуди на вашето внимание разновидна интернационална кујна, која е достапна од 7: 00 часот наутро до полноќ.
Во лоби барот на хотелот се достапни пијалоци и лесни ужинки, достапни 24 часа на ден.

Сместување
Сите простории имаат балкони со поглед на базенот или кон градот. Сите соби располагаат со индивидуални бањи, климатизација, телевизија (50 ТВ канали и 6 музички ТВ канали), телефон. Собите се опремени уште со лични сефови, каде може да се сместат скапоцености додека сте надвор.
Гостите на хотелот можат да ја користат и услугата Room Service.

СПА центар:

 • Сауна
 • Парна  бања
 • Џакузи
 • Масажи
 • Фитнес центар

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања.
 • Дете до 11.99 години - бесплатно сместување на бебешко креветче/ или дополнително легло.
 • Дете до 11.99 години на редовно легло - 30% попуст од цената на редовно легло - за двојно сместување (возрасен + дете).
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба -30% попуст од цената на редовното легло - за тројно сместување.
 • Доплата за вечера за дете од 3 до 11.99г. – 6 €.
 • Доплата за паркинг – 7.5 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Откази на резервација за период од 09 до 20 септември - до 3 дена пред сместување бесплатна анулација. Откази направени по овој период – се задржува сума во износ од 2 ноќевања.
 • Отказ на резервација за период од 21 јуни до 09 јули и од 26 август до 08 септември - до 6 дена пред сместување – бесплатна анулација; откази направени по овој период – се задржува сума во износ од 30% од вредноста на резервацијата.
 • Откази за период од 10 јули до 25 август - до 7 дена пред сместување - бесплатна анулација; откази направени по овој период – се задржува сума во износ од 50% од вредноста на резервацијата.
 • При непојавување при направена резервација – се задржува 70% од целата резервација.
 • Валидност на ваучер: од 24 мај до 20 септември 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/03 32 33.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Сиена Палас

гр. Приморско, Р. Бугарија
ул. Иглика 23
тел:+359 ****** 
email: [email protected]
Website: www.sienapalace.bg

 

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Сиена Палас, Приморско.

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.06.2020 до 20.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.