Септември на Црно море во Китен - Хотел "Софија" гр.Китен

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во Хотел Софија, КитенХотел Софија се наоѓа на во туристичкото гратче Китен, на прва линија на брегот на Црно море, непосредно до плажата Атлиман. Сместен е во голем ограден парк од 10 декари. Хотелот располага со 47 семејни двособни студиа од отворен тип со две тераси, бања, клима уред, телевизор, мини бар и четири кревети со можност за едно дополнително легло.
Хотелот располага со ресторан, отворен базен со дневен бар, бесплатен паркинг и бесплатен интернет во заедничките делови на хотелот.

ЕДНОНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
важи за периодот од 01 
до 15 септември

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен 
 • Интернет wi-fi во заедничките делови на хотелот
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Китен е најубавото катче по бугарското крајбрежје на Црното Море, што може да го маѓепса секој посетител со неодоливо чувство за вечно лето! За Китен е многу важно  да се чувствувате подобро и да сте постојано насмеани! Комбинацијата на шумите на блиската планина Странџа и морето придонесува за магијата на летувалиштето Китен што се претвора во рајско место во текот на летната сезона. Плажите се можеби основниот природен ресурс кој го условува развојот на Китен како туристичка населба и како центар за летен морско одмор.
Градот Китен се наоѓа на околу 55 км на југ од Бургас, и на 5 км од градот Приморско.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Валидност на ваучер: од од 01 до 15 септември 2020 година.
 • До 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно (без изхрана).
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 878/ 78 19 06.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Софија" гр.Китен

Хотел "Софија"
Општина Приморско, Р. Бугарија

Гр. Китен
Реон Атлиман
Моб: +359 ******.
E-mail: [email protected]
За резервации: +359 ******.
 
ВИП Понудата за Црно море 2020 е предоставена од нашиот партнер - Хотел "Софија", гр. Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.09.2020 до 15.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.