Одмор на Црно море во Поморие - Семеен хотел Родос Хаус - Поморие

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Родос Хаус, ПомориеСемеен хотел "Родос хаус" отвори врати за своите гости во 2007 година и од тогаш целогодишно ги пречекуваме нашите гости со гостопримство и грижа за нивниот незаборавен престој. Се наоѓаме на удобна локација во Поморие – на улицата наспроти автобуската станица и во новиот дел на околу 300 метри од топлата јужна плажа на градот. Меѓународниот аеродром во Сарафово е на 8 км. Секоја соба има сопствена бања, фрижидер, кабелска телевизија, безжичен интернет, тераса и клима уред.

Собите се модерно и удобно опремени  за вашиот комфор. Уживајте во мирени спокоен летен одмор и топло море кое го нуди градот Поморие.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1201 денар (19 €)
Важи за сместување  од 01 јули до 31 август 
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет и телевизија
 • Климатизација
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1011 денари (16 €)
Важи за сместување  од 
01 до 30 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет и телевизија
 • Климатизација
 • Туристичка такса

 

На партерот хотелот има сопствен локал за исхрана - Бистро со капацитет од 28 места + 15 места на отворено за летната сезона. Секој ден посветен и љубезен персонал се грижи за добрата услуги по пристапни цени во пријатна атмосфера. Секојневно се подготвува разновидно мени како и избрани специјалитети од Бугарската национална кујна. За љубителите на виното нудиме избрана селекција на вина од познатата Помориска визба, како и ракија на Винпром Поморие.

Организираме семејни прослави, родендени, годишнина и корпоративни празници со попуст од цената. Повелете!
Карактеристики

климатизација
Телевизор во собите
Кабловска телевизија
Интернет
Тераса
Рент а кар
Градот Поморие можеби е еден од најдревните градови на територијата на Бугарија. Лоциран е на мал карпест полуостров по средината на патот меѓу Бургас и летувалиштето Сончев Брег. Создаден е под името Анхиало во V век пред нашата ера како грчка колонија на Созопол.

Плажите на Поморие се погодни за капење, а песокот е фин и црн. Поморие исто така е центар на целогодишен балнеолошки и спа туризам.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 5 до 12 години плаќаат фиксна цена од 7  на вечер со појадок и 10 € на вечер со појадок и вечера за периодот  01.09-30.09.
 • Деца од 5 до 12 години плаќаат фиксна цена од 11 € на вечер со појадок и вечера за периодот 01.07 - 31.08.
 • Трет возрасен на редовно легло купува цел ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 30 септември 2018 година.
 • Анулација е можна најдоцна до четири дена пред датумот на сместување.
 • Неопходно е да се сврзете со рецепција на хотелот пред купување на ваучер за информации за слободни датуми.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 897/95 51 57 или +359 897/ 95 65 17.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Родос Хаус - Поморие

град Поморие, Р. Бугарија
Ул. Мусала 28А 

Мобилен: +359 ******+359 ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2018 е предоставена од Семеен хотел "Родос Хаус"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.