Одмор за двајца на Црно море во Созопол - Хотел Selena Beach*** гр.Созопол

Дводневен пакет за двајца со појадок, welcome drink + СПА во Хотел Selena Beach***, СозополВреме е за Вашиот летен одмор! Во хотел Selena Beach *** ќе најдете пријатната атмосфера на луксуз, удобност и релаксација. Хотелот се наоѓа во новиот дел на градот Созопол и открива прекрасен панорамски поглед на Харманскиoт залив. За гостите се нудат 40 двокреветни соби и 6 апартмани за четворица. Располагаат со бања, клима, кабловска телевизија, мини бар, телефон, тераса, собна послуга, перење и пеглање на облека. Современиот ентериер и комфорот на хотелот можат да ги задоволат Вашите потреби и да придонесат за целосен одмор. Хотелот нуди можност за поставување и на дополнителни легла. За семејства со две или повеќе деца нудиме поврзани соби или апартмани. Ресторанот нуди богато мени од ладни и топли предјадења, различни специјалитети и богата гама од префинети вина и алкохолни пијалоци. Совршено избрано мени, во комбинација со пријатната атмосфера на летната градината, во склад со одлична услуга, ја прават храната не само потреба, туку задоволство. За гостите кои ја ценат бугарската кујна, може да вкусат готвени јадења по пристапни цени.
Прошетката до стариот дел на Созопол и посета на културните и природни знаменитости ќе ги направат вашите моменти интригантни, емоционални и романтични.

Хотел Selena Beach се наоѓа на 30 метри од позната плажа Bamboo beach!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3128 денари (50 €)
ВИП ваучерот е за одмор на море за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба
 • Два појадоци
 • Welcome drink
 • Користење на 2 надворешни базени, лежалки и чадори
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг

На само 100 метри од хотелот се наоѓаат добро одржуваните плажи, од каде што исто така се открива убава морска Панорама. Водата е кристално чиста и условите гарантираат одлична можност за релаксиран одмор во текот на целото лето. Созопол е најстариот град на бугарското црноморско крајбрежје.
Црквите во стариот дел се одликуваат со старите икони, прекрасните иконостаси во стилот на бугарските стари уметнички занаети.Особено интересна и карактеристична е архитектурата на Созополските преродбенски куќи. Градот е жив уметнички и културен центар, и е омилено место на луѓето на уметноста. Овде во септември традиционално се организира културниот фестивал "Аполонија", кој ги собира современите таленти на Бугарија. Популарна дестинација е и островот "Св.Иван", до кој може да дојде со лотка. Незаборавена екскурзија може да се направи и на реката "Ропотамо", која ќе Ве плени со убавата и недопрена природа и со една од најатрактивните скални формации во Бугарија – „Лавската глава”.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 2 до 11.99 години плаќаат 8 € на вечер на база ноќевање со појадок.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 10 € на вечер, на база ноќевање со појадок.
 • *Можност за закуп на 2 лежалки со чадор на Bamboo beach -9 € на ден!
 • Валидност на ваучер: од 20 јуни до 02 јули 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 887 88 19 74.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Selena Beach*** гр.Созопол

Гр. Созопол, Р. Бугарија
Месност "Буџака"
Ул.Виа Понтика №31
 Моб: +359 ******
e-mail: [email protected] 
Facebook: Hotel Selena Beach
Web site: www.selenabeach.com

ВИП Понуда за одмор на Црно море 2016 од - Хотел "Selena Beach" гр.Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.06.2020 до 05.07.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.